İlk entrye yönelik birkaç itirazım olacak:

Birincisi Anadolu'nun birçok köşesinde hala ciddi talep gören bi otomobildir toros. Büyükşehirde yaşlı amcaların elinde nadir gördüğünüz bu araçlar kırsalda gençlerin "başına bişey gelse cebe çok zarar vermez" düşüncesiyle hor kullanabildiği araçlardır. Risk taşırlar. Çevre yollarında kendilerini ispatlamak için çıkacakları yüksek hızlarda yapılan en küçük bir hata onlarca taklayla paramparça olmak demektir.

İkincisi yukarıda da bahsedildiği gibi tenekeden hallice bi araba olduğu için can güvenliği yok sayılır. İnce tekerleri ve hafifliği ile virajda uçuruma uçmak işten bile değil.

Benim en güvenilir araba düşüncem ise tabii ki bir Volvo. Başta İsveç çeliği olmak üzere marka olarak güvenlik konusunu yıllardır Motto belirlemiş adamlar. Bugün 20 yaşında bir Volvo bile içindeki yolcuları güvende hissettirecek pasif güvenlik donanımlarında sahip. İşin dalgası bir yana tank olarak anılması boşuna değil.

Diğer bir husus ise kullanıcı profili. Volvo kullanıcıları büyük çoğunlukla aklı selim insanlar olur. Meslek olarak doktor, dişçi mühendis gibi kafası çalışan insanların tercihidir Volvo, emekliler de buna dahil. Belki de hiç polestar göremememizin temel sebebi de budur. Ülkemizde C30 dışında apaçi eline düşmüş Volvo görmeniz beyazdan farklı renge sahip bir jetta görme ihtimalinizden daha düşüktür. Tabii Norveç'te yaşıyorsanız Gatebil'de dünyanın en absürt Volvo'larını görmeniz de mümkün.

Yani mantık arabasıdır Volvo; premium markalarda beklenen birçok donanımı lüksü barındırır aynı zamanda daha makul fiyatlara sahiptir, ambleme para ödemez Volvo sahipleri (gerçi artık o da değişiyor). E segmentinde ilk defa 1.6 motor sunan araç S80'dir belki biliyorsunuzdur. Sözlükte eleştiri alsada işini yapmaktadır bu arabalar. A'dan B'ye giderken güvenli seyahat..
tümünü gör
ilgili galeri