Şaka filan yapmıyorum benim için Renault Toros(R12) Station'dır.
Ne alaka diye sorarsanız bu algıyı yaratan etkenleri size sayayım:

1) Arkadan itiş olmamasından dolayı kaynakçı(diferansiyelden bahsediyorum) yancı gençlerimizin ilgi alanına girmez.

2) Genelde bu araçları büyük oluşu ve ucuz yürütme maaliyetlerinden dolayı usta vb. vatandaşlarımız tercih ediyor. Dolayısyla onlar için bir nevi ekmek teknesi olduğundan otomobillerine iyi bakarlar ve sorumlulukla kullanırlar.

3) Ee haliyle bir usta kolay yetişmiyor dolayısıyla zaten yaş kafadan kemale ermiş oluyor ve bu genel kullanış tarzına da yansıyor.(Genelleme yoktur, 60 yaşında gazcı dede görmedim değil:) )

4) Bundan emin değilim ama muhtemelen araba uzun, hafif ve haliyle eski teknoloji olduğundan muhtemelen epey güvensiz hissettiriyordur diye düşünüyorum. Dolayısıyla aksiyon arayışlarını ya boşa ya da komple boşluğa çıkaracaktır:))

Sonuç olarak bu benim görüşüm. Trafikte Station
Toros görünce kucaklayıp, kardeşiim diye içime sokasım geliyor, yıllardır aramızda o derece bir güven oluştuğunu söyleyebilirim.

Sizde de bu şekilde güven unsuru yaratan otomobiller varsa paylaşın bakalım neler çıkacak?

Sonra da en güvenilmeyeni tartışalım, zaten doluyum patlayasım var. Yine cadde ve yine bir BEYİNSİZ yüzünden iki ölüm.
Daha önce de dediğim gibi hepimiz arabaları seviyoruz ama bu iş değil(Kamu spotuna döndü kusura bakmayın, tepkisiz kalamıyorum). S**tirin gidin otobanda, açık alanda, başka yerde gazlayın, insanların canını almaya kimsenin hakkı yok!!!

Edit: Türkçe'yi 3'le verince böyle oluyor, etrafımdaki güvenli arabadan bahsetmeye çalıştım. Bu önemli tespit için çok teşekkürler Mr. Orco.
tümünü gör
ilgili galeri