cehalette de avrupa lideri olduğumuzu gösteren araştırmadır. trafikte cep telefonu kullanmadan duramıyoruz.

--- spoiler ---
Aviva’nın, Türkiye de dahil toplam 13 ülkede gerçekleştirdiği “Direksiyon Başında Telefon Kullanımı” araştırmasının sonuçları açıklandı. Araştırma, her iki Türk vatandaşından birinin, araç kullanırken telefonla konuştuğunu ve bu oranın global ortalamanın üstünde olduğunu ortaya koydu. Türkiye’nin, ayrıca trafikte en çok sosyal medyada gezinen ve paylaşım yapan Avrupa ülkesi olduğu ortaya çıktı.
--- spoiler ---

--- spoiler ---
Yapılan araştırmada Türkiye, Avrupa ülkeleri arasında, İtalya'dan (yüzde 59) sonra, Polonya (yüzde 53) ile birlikte en çok “direksiyon başında telefonla konuşan” ülke çıktı. Araştırmada en yüksek orana yüzde 76 ile Çin sahip olsa da, Türkiye yüzde 53 ile global ortalamanın üzerinde yer alıyor.
--- spoiler ---

kaynak
'Çok önemli' işlerimizin otomobil kullanmamıza kadar etki ettiğini gösteren araştırmadır. Şaşırtmadı.
En çok da para saçtığı arabasına bilmem kaç bin Euro daha verip özellikle telefon opsiyonu alıp, onu bir kere kullanmayıp, bildiğini okuyanlara gülerim.
(bkz: krdş türkiye bura ne beklion)
Şaşırmadığını durumdur. Nerde gereksiz nerde boş iş varsa birinciliği alıyoruz. Söyleyecektim ama bir üst entry de bahsedilmiş telefon opsiyonu.Kaza riskini attırmasını geçtim, kaza anında sadece kendilerini değil masumları da tehlikeye atıyorlar en çok bu üzüyor.
Trafikte giderken yüksek ses müzik açıp bunu instagram hikayesi olarak paylaşma heyecanıyla yanıp tutuşanların bu birinciliği el etmemizde ciddi katkısı olduğunu düşündüğüm durumdur.
Herkesin sosyal medyada kendini ceo olarak görmesinin sonucudur. Kabul etmek gerekir ki cahil ve ilgi delisi bir toplumla birlikte yaşıyoruz. Yabancı youtuberlar artık sadece türkiye üzerinden etkileşime giriyor, sebebi de çok basit. Videoda türkiye adı geçince binlerce keko hemen' as bayrakları' diye doluşuyor. Bu kadar sosyal medya bağımlısı bir toplum ben daha görmedim.
birincisi amerika diye biliyorum biz dördüncü sırada yer alıyoruz diye de hatırlıyorum yalan olmasın.. geçen haberlerde gördüm.
Sadece telefonla konuşsalar yine iyi diyeceğim başlık. Konuşmayı geçtim birde mesajlaşan ve oyun oynayan versiyonları çıktı. Kafayı yeme sebebiler.
Trafikte akıllı telefonla ilgilenmenin kazaları 4 kat artırdığına dair araştırmalar var, özetle trafikte telefon kullanımının alkollü araç kullanma ile aynı muameleyi göreceği bir düzenleme geliyor yakında...
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri