• / 2
merakla takip edeceğim başlık. daha evvelden açıldı mı bilmiyorum, açıldıysa kusura bakmayın ama aradım ve bulamadım.

benim henüz karşılaşmadığım olaylardir ayrıca :)

edit: başlıktaki "doğa ustu" ifadesi ile kastettiğim şey daha çok "absürt" veya "nadir rastlanan"dı. mecaziydi yani. birçok anlama çekilebilir tabiki.
plakası unuttuğum bir honda s2000'i kullanan kadının yan giderek attığı makastır. evet gerçekten de böyle bir şey gördüm. plakasını tam hatırlamıyorum ama siyahtı.
yola atlayan kediyi, duramayacağımı anlayınca ortalayıp ezmeden üstünden geçmem. o gün bugündür (5 yıl) kendisi benimle yaşamakta.
Siyah S2000li ablamızın bundan 2-3 sene önce Fenerbahçe BP'nin önünden yan yan çıkmasıda vardır.Eğer aynı bayandan bahsediyorsak.
Bir maserati quattroporte'nin 100-110 km gibi bir hızla kasislerden sadece süzülerek geçtiğini görmek olmuştu. Gövde hiç hareket etmiyordu.

Fakaf başlıkta bahsedilen olay mecazi değil sanırım. Gerçekten doğa üstü bir olayla karşılaştık mı o merak ediliyor. Doğal afet vs. falan gibi sanırım. Yanlış da anlamış olabilirim.
Bu sene kurban dönüşü bursa ya dönerken Erzincan kızıldağ da virajın tam ortasında koca bir öküz yatıyordu.
Saat gece 2 sis yağmur 100 km hız son anda kurtarmıştım ardından tabi jandarmaya haber verdim.
Allah kurtardı vursam parçamı bulamazdınız
Pek trafiklik olmasa da bir dağ yolunda geldi başıma şöyle bir hadise. Kayseri'de yılanlı dağ olarak bilinen bir yer var. Dağ yolunun bir yerinde yokuş yukarı dururken aracınızı boşa alırsanız aracınız ilerlemeye başlıyor. Küçükken hep hurafe olarak kalmıştı bu aklımda ama büyüyünce denemiştim. Gerçekten anlatıldığı gibi yokuş yukarı araç ilerlemeye başladı. İşin gerçeği ise tahmin ettiğiniz üzere rakımla alakalı bir mevzuydu. Tam olarak teknik bir biçimde anlatamasam da biz orayı yokuş olarak görüp hissediyoruz ama aslında eğim aşağı doğru olduğu için araç boşta ilerliyordu.
Az önce maltepe sahil yolunda şahit oldum. Bir adet vw caddy ile bir adet maserati ghibli kapışıyorlardı. Buraya kadar her şey normal ama caddy'nin fersah fersah boy fark attığını görünce kısa bir şok geçirdim. Swap mı yaptın dayı naptın anlamadım valla.
3-4 yıl önce sincanda kırmızı, kamberli eg kasa civic pat pat geliyodu ,direksiyonda çarşaflı bi ablayı gördüm o gün bu gündür bu kombinasyonun nasıl bir araya geldiğini düşünüyorum.
5. Vitese geçmeyen aracı servise götürürken yolda çukura girip ön takımı ve şanzımanı elimize almamız.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir