Aslında kullanmasını bilene büyük avantajlardır. Trafikte özellikle de iş çıkış saatlerinde kişilerin çoğunun erkek olduğunu kabul edersek en avantajlı saatin de bu saatler olduğunu anlayabiliriz.

Öncelikle biriyle göz göze gelip yol istemeniz o yolu almak için yeterlidir. (bol bol yaparım)

Park yeri ararken birinden rica ederseniz sizin için orayı boşaltabilir bile. (çok nadir uyguladım)

Trafik polisi ceza yazmak istediğinde 2-3 şirinlik ile cezayı bertaraf edebilirsiniz. (en sevdiğim)

Camlarınıza film çekip gezebilirsiniz, polise de kadın olduğunuzdan dolayı güvenlik amaçlı olduğunu söylersiniz. (ivit bunu da yaptım)

Bu liste uzar gider. Kadın olmanın arada bir tadını çıkarmak güzel olur.
Pozitif ayrımcılığın nirvana yaptığı başlık. Şaka bir yana aslında bahsedildiği gibi kullanılırsa bir kadın tarafından gayet güzel olan şeylerdir. Zaten ülkemizde bir o kadar zor durumda yaşayan kadınların trafikte azcık da olsa kendilerine sunulan üstünlükler de her ne sebeple olursa olsun, olsun yani. Yani her ne sebeple derken her yol veren eden "aaa kadın" gözüyle bakmıyordur. Daha çok kibarlık ve öncelik gözüyle bakıyordur diye tahmin ediyorum. Bu da gayet hoş bir davranış.

He araba kullanmayı bilmeyen kadınlara yapacak hiçbir şey yok. Arada bir sol şeritten 50'yle gitseler de, beni sinir etseler de hepsinin birer arabaya yönelerek toplu taşıma kullanmamalarını gayet anlayışla karşılıyorum. Sadece çok ince bir çizgi var burada. Araba kullanmayı bilmeyip arabaya yönelmeleri can sıkıcı olan ince çizgi.
Dunyada kadar malin olacagina findik kadar nissan micrali bayan ol derler.
dezavantajları yanında esamesi okunmayan avantajlar. 1-2 ufak yarar sayılmış ama sonunda can güvenliğini tehdit eden dezavantajlar var.
Kadınların kendini ne durumlara düşürüp bunu anlattığını gördüğümüz başlık.Boşuna demiyorlar 'kadınlar için;kadınlara rağmen' diye.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri