Emniyet Genel Müdürlüğü'nün kaynaklarına ve verileri göre; Türkiye’de 2015 yılında trafik kazalarında 7.530 kişi hayatını kaybetti. 304.421 kişi yaralandı.

Hayatını kaybedenlerden ise geriye sevdiklerine sadece ölü muayene tutanağı / otopsi raporları kaldı. Trafikte Can Kaybediyoruz! Trafikte Hepimiz Sorumluyuz! adı ile bir kamu spotu yayınlandı. Video ise başlıkta.

Trafikte Haklarım Derneği kurucusu Yasemin Usta trafikte can kayıplarına dikkat çekmek için geliştirdiği proje, 45. Altın Portakal Film Festivali’nde Ortak Yapım Senaryo Geliştirme Ödülü’ne layık görülen yönetmen Ali Vatansever’in yazdığı Can Kaybediyoruz Kamu Spotu, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığınca onaylanarak Koç Üniversitesi stüdyosunda ünlü oyuncular Emre Altuğ, Ecem Özkaya Üstündağ ve Olgun Toker’in yer aldığı kamu spotu.
dünyada yüzlerce şey olurken bir de trafik kazasıyla can vermek, can almak, bir yakınını kaybetmek çok acı bir durum. Umarız bu kamu spotları gerektiği yerlere ulaşıyordur.
Anlata anlata dilimizde tüy bitti. Trafik bir takım oyunudur. Sürekli etrafında neler olduğunu okuman gerekir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri