• / 4
" Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası " ya da kısaca trafik sigortası. Karayolları Trafik Kanunu uyarınca yapılması zorunlu olan sigortadır. Trafik sigortası poliçeleri olmadan trafiğe çıkan araçlar bağlanarak, trafikten men edilir.

Trafik Sigortası bir sorumluluk sigortasıdır ve üçüncü şahıslara verilen maddi ve bedeni zararları karşılar. Araç sahibinin kendi aracına veya kendi kendisine vereceği zararları karşılamaz ve önemli bir nokta olarak trafik sigortası kasko sigortasının yerine geçmez.
son 1 yılda neredeyse %100 zamlanan şahsiyet, Sigorta firmaları 'zarar ettikleri' gerekçesiyle sürekli zam yapıyorlar. sigortanız yokken birine çarparsanız karşı tarafın kaskosu sizden 'kan çeker' bunu da unutmamak gerek.
Deger kaybi davalarindan dolayi zarar ettiklerini soyleyip zam yapan firmalardir.
zorunlu olduğu için rahat rahat zam yapılabilen hede.
seve seve yapacaksın nasıl olsa, vurun abalıya.
İnanılmaz zamlanmış olan sigorta.
Yavaş yavaş biten poliçelerini yenilemek isteyen kişiler şoka girmeye başladı. %200 gibi zam oranları mevcut. 'Nasıl olsa mecburi nihaha' modunda sigortacılar. Hepimize geçmiş olsun.
devletin; ben vatandaşın hakkını koruyamıyorum deyip, kaza anında suçsuz olan kısmın hasarını haksız taraftan alması için vatandaşı sigorta şirketlerinin kucağına oturttuğu uygulama
kapsamı biraz daha genişletilerek ayrıca 'kasko' yapmak derdinden kurtulabileceğimiz sigorta. muhteşem bir ivme ile yakında kaskonun fiyatını yakalayacak zaten.
Değer kaybı davaları dolayısıyla fiyatı artmış olan güvence.
Fiyatları 1 senede 2 katı olmuş durumda. Yaptırmak evlat acısı oldu, bildiğin arada paramı çıkarmak için duvara vurasım geliyor.
vatandaşı nasıl daha da yolarımın kanunlaşmış hallerinden biri.
sonunda yapılan bu %100'lük artışa karşı birinin dur dediği sigorta türü. ankara'da bir vatandaş, tüketici mahkemesi'ne başvurmuş. geçen sene 300 lira ödediği miktarın bir sene sonrasında 700 liraya çıkmasının haksız ve hukuka aykırı olduğunu belirterek zammın iptalini istemiş.

dava dilekçesinde ise en fazla enflasyon oranı miktarında zammın göz önüne alınması gerektiğini söylemiş. %10 civarlarında seyretmesi gereken zammın, sırf zorunlu olduğu nedeniyle bu şekilde keyfi olarak arttırılmasına itiraz etmiş yani.

davanın vatandaş lehine sonuçlanması halinde 400 liralık fark iade edilecek ve türkiye'de bir emsal oluşturabilir. tetikte olmak lazım.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir