trafiğin düzgün bir biçimde akması için oluşturulmuş kurallar bütünüdür.

uyulduğu taktirde kazaların ve istenmeyen olayların önüne geçilebilir ancak ülkemizde uyulması zorunlu olmayan(!) bir olgudur. sarı ışıkta geçmekten yaya geçidinde yayaya yol vermemeye kadar her türlü ihlal yapılır.
Halkımızın, yarısından fazlasını bilmediği kurallar bütünüdür. Ehliyet sınavları o kadar basit ki kimse oturup bu kurallara çalışmıyor. Keşke hepsini bilsek hatta uysak, her şey çok daha güzel olurdu.
Kavşağa ışık koyan tek milletiz. Bu millete sorun kavşakta öncelik kimindir diye %90'ı bilmez. Bizim ülkede kavşakta öncelik yavşağındır. Yani kim daha hızlı girerse o kapar. Her kavşağa kocaman yazı asasım var kavşakta öncelik kavşağa girenindir diye.

Mutlaka ve mutlaka sadece tabela bilmek ile ilgili değil de bütün fiziki şartlarda bilinmesi ve uyulması gereken kurallardır. Avrupanın çoğu yerinde aniden tıkanan şeridinizi değiştirmek bile yasaktır. Önce arka bu konu hakkında dörtlü vs. yardımı ile bilgilendirilir sonrasında yolun durumuna göre şerit değiştirilebilir ve yola devam edilebilir.
(bkz: bana göre)
Halkımızın yarısından fazlasının bilmediği, geri kalan yarısının büyük çoğunluğunun da bildiği halde uymadığı kurallar.

bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri