yazarlarımızın başına gelip gelmediğini merak ettiğim durum.

2016 yılında ramazan ayında istoç tem bağlantısında ilerlerken yaklaşık 50 metre ilerimde trafiğin birden bire durduğunu gördüm. henüz sıkışıklığın başladığı noktaya varmamıştım ve az ileride, önümde sıkışıklığın başladığı yere varmak üzere olan servis aracını görünce emniyet şeridine gireceğini tahmin ettim ve biraz daha kontrollü yavaşlamaya başladım. bu arada motosiklet üzerindeyim. aynı zamanda sürekli arkamı da kolluyorum ve tahmini 10 metre sol arkamda da bir motosiklet kullanıcısı daha var. ikimiz de en sağ şeritteyiz. ben şeridin sağında arkamdaki arkadaş solunda. öndeki servis aracı orta şeritte. tahmin ettiğim gibi servis aracı emniyet şeridine girmek için kontrolsüz sinyalsiz ve ani şekilde sağa kırdı. durumu beklediğim için frenlere ve kornaya asıldım ve kendimi emniyet şeridine attım. maalesef arkamdaki arkadaş duramadı ve solumdan geçerek servis aracının sağ arkasından araca çarptı. aksilik bu ya, diğer arkadaşın motosikleti servis aracından sekip sol tarafımdan bana çarptı ve bariyerin üzerine yıkıldım. motordan düşmedim ama motor ile bariyer arasında sağ kolum ve sağ bacağım sıkıştı. bu şekilde tahminen 10-15 metre bariyere sürtünerek gittim. bu sırada sürekli servis aracını kesip kaçarsa diye plakasını almaya çalışıyorum. kaçmadı neyse ki. durduktan sonra motoru dikip yan sehpaya aldım ve diğer arkadaşın yanına koştum. maalesef o ciddi yaralanmış, kolu bir kaç yerden kırılmış, yüzü burnu ağzı kan içindeydi. ambulans ile arkadaşı gönderdikten sonra servis firmasının adamları da geldi ve kalabalık olmalarına güvenerek beni sindirmeye çalıştılar. bu hareketlerinden ötürü de gidip hastaneden rapor alıp şikayetçi oldum. yaklaşık 5 ay sonra yani bugün mahkeme mesajı geldi ve şubatta duruşma var. servis şoförünün ılımlı tavırlarından dolayı vicdanen şikayetten vazgeçsem mi diye düşünürken, diğer taraftan da trafikte hayvan gibi sürmelerine tahammülüm olmadığı gibi, bu işten de ceza almadan yırtacaklarını düşünmek de vicdanımı rahatsız ediyor. bu kez de namusu ile emniyet şeridine girmeden, kimsenin hakkına girmeden giden kişilerin hakkına karşılık bu işten ceza almasını istiyorum.

yazarlarımızın deneyimleri fikirleri beyan etmesini istediğim başlıktır.
Profesyonel bir yorumda bulunmak gerekirse, zaten arkadaşın alacağı ceza onu hapislerde süründürecek veya beş parasız bırakacak bir ceza olmayacak. Bu sebeple şikayetin devamı ve o firmada çalışan tüm çalışanlara ders olacak bir olaya dönüşmesinin iyi olacağını düşünüyorum. Yazar arkadaşın çok zamanını alan bir durum değil zaten yarım saat zaman ayırıp konunun üzerine gitmesi ileride başka bir insanın hayatını kurtarabilir.
Öncelikle olayı yaşayanlara geçmiş olsun, bende yaşasam aynı şekilde düşünürdüm ama kararım devamını getirmek olurdu. Hani olurda bir ders çıkartırlar diye belki insan olmayı insana değer vermeyi öğrenmeye başlarlar diye. Bir de o ağır yaralanan arkadaş için devam ederdim belki işinden gücünden oldu belki hala iyileşemedi veya tam olarak iyileşemeyecek. Suçu olmayan bir insan şimdi durduk yere o adamın yaptığı hareketin cezasını çekiyor kısacası o adamda bir ceza çekmeli, he ülkede tecavüzün, cinayetin cezası yok doğru dürüst bunun mu olacak dersiniz belki ama bir para cezası bu para için herşeyi yapanlara koyar emin olun.
İlçelerarası bir seyahat firmasının şoförleri taşıyan otobüsünün ben ana yoldan geçerken tali yoldan kontrolsüz şekilde çıkması sonucu başıma gelmiş durumdur. Daha yeni aldığım 600 km'deki aracımın tüm hava yastıkları açıldı direklerde hasar meydana geldi ve perte çıktı.Kazadan sonra bir de ben suçluymuşum gibi üzerime yürüdüler ve hakaret ettiler.Şikayetçi oldum şuanlık ses seda yok bakalım.

(bkz: vw golf mk7)
bunlar da ilginizi çekebilir