opet'in 'trafik dedektifleri projesi' adı altında yürüttüğü geleceğin sürücü adaylarını bilinçlendirme projesi.

gençleri trafik kurallarını tam anlamıyla bilen ve bu konuda sorumluluk alan bireylere dönüştürmek hedefleniyor. dokuz ana konuda verilecek eğitimlerle geleceğin sürücü adaylarını bilinçlendirmek ve kazaların engellenmesinde kalıcı bir çözüm yaratılacağı öngörülüyor. klasik bir eğitimden farklı olarak çocuklara 'trafik dedektifi' unvanı verilerek onları teşfik etmeye çalışılıyormuş.

eğitim programında; trafik işaret ve levhaları, emniyet kemeri, çocuk koruma sistemleri, yaya geçidi, üst ve alt geçit kullanımı, güvenli bisiklet kullanımı, yaya güvenliği, görünürlük, araçta güvenli yolculuk, karşıdan karşıya geçme ve güvenli oyun alanları bulunuyor.
Güzel proje. Son günlerde aldığımız berbat haberlerden sonra iyi geldi, böyle yaratıcı projeler her zaman için ülkemize katkıda bulunacaktır.
opet'in türkiye işverenler sendikası konfederasyonu tarafından yılın en iyi uygulaması ödülüne layık görülen proje.

açıklamaya göre 81 ilde 3-17 yaş arası yaklaşık iki milyon öğrenciye eğitim verildi. ağaç yaşken eğilir denmiş ve sorunu kökünden halletmeye karar verilmiş. henüz küçükken insanlara bu bilinci aşılamak takdir edilesi bir durum. alkışlar opet'e.
En temiz tuvaletlerden sonra Opet'in ikinci hamlesidir. Şukela bir olay.
büyüyünce fahri trafik müfettişi olacak çocukların yetiştirilmesidir.

işin esprisi bir yana, çok yerinde bir atılımdır. projenin ana hedefi bilinçli çocuklar yetiştirmek olabilir ama yan etkilerinden bir ive bence en önemli etkiyi gösterecek olanı aileler üzerinde olandır.
ebeveynler araç kullanırken arka koltukta bir trafik polisi oturması, kişinin vicdanından daha yüksek sesle uyaracaktır. uzun vadede etkisi hissedilecektir. o yüzden sabırla desteklenmelidir.
üç yıllık süreçte 1,5 milyon öğrenci hedeflerken daha kısa sürede iki milyon rakamına ulaşılmış kampanya. umarım bu rakamlar katlanarak artmaya devam eder. insan bazen şu ülkede gelecek adına umutlanabiliyor.
bir kez daha neden opet kullandığımı bana hatırlatan harika proje.

açıkçası ne benzin kalitesi ne de fiyat politikalarını sallayan biriyim.
shell, opet, bp, petrol ofisi vs. hepsi aynı şey benim gözümde. değişen benzinin aracımda yaratacağı performans farkını hissedecek kadar profesyonel değilim ve fiyat olarak da sadece pahalı bir benzin kullandığımı biliyorum. dolayısıyla gideceğim benzin istasyonunu seçme kriterim genele göre daha farklı. işte mesela bu proje. mesela tuvaletlerinin temizliği. mesela, yeşil alan yaratma projeleri.
bir kez daha helal olsun, gider benzinimi alır, desteklerim.
koç grubunun ortağı olduğu opet'in farkındalık yaratma hamlesi. on numara beş yıldız proje olmuş. opet'i arada sırada kullanırdım, artık destek olmak adına devamlı müşterilerinden biri olmayı istiyorum.
devamının gelmesini beklediğim proje. umarım yarıda bırakmazlar ve uzun seneler devam eder. bilinçli sürücüler yetişir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri