Silinsin...
Lise yıllarımda cd çalarlar filan arabalarda yeni o zamanlar da servisçiyle epey muhabbetim var.
Neyse bu adam bigün bi geldi crafter(2009) o zaman tabi yeni çıkmış onlar bi bizim servisçide var. Neyse bunun bide cd çaları var. Her Allahın günü evden cd ye şarkı atıp getiriyorum çalmıyor. En son başka pc lerden filan da denedim yok olmuyor. En sonunda bizimkisi bakıma gidince öğrendik. Track çalıyormuş.
Bu da böyle bir anımdır
windows media player ile oluşturulan cd'leri sorunsuz bir biçimde okuyan cd çalar. 2007 model opel comboda CD30 teyp yüzünden, kendisiyle çok haşır neşir olmuşluğum var. Bir de NERO üzerinden ses cd'si oluşturursanız şarkıların adı da gözüküyor. Track 01, Track 02 diye tahmin yeteneğine göre şarkı seçmek zorunda kalmıyorsunuz. Opel de bu durumun saçmalığının farkına varmış olsa gerekti ki 2012 yılında çıkan son seri combo c'lerde CD30 MP3 ve Aux girişi vardır.
Başlarda kıymetini bilmediğimiz mp3 çalsın istediğimiz hatta aux olsa keşke dediğimiz format. O zamanlar tabi lüküstü böyle şeyler. Milletin bu dertleri olduğunda benim o zamanki arabam kaset çalıyordu zaten babamın arabasında da durum öyleydi. O zamanlarda orijinalden yana olduğum için hiç ellemedim tabi.

Neyse biz tek arabaya düşünce cd çalarlı oldu arabamız yani iki kaset çalar eşittir bir cd çalarlı araba. Bende bu dertten yakındım o zamanlar az şarkı diye fakat ne zaman mp3 formatını destekleyen arabam oldu o zamanda dedim ya arkadaş ses kalitesi tracklarda daha iyiydi bu sefer hooop ben cdleri o formatta yapmaya başladım. Şimdi çoğu arabada cd çalar yok.

Hiç boş geyik bir laf değil şu ne varsa eskilerde var.
bunlar da ilginizi çekebilir