toyota'nın "çocuklar geleceğin otomobillerini hayal ettiler" sloganıyla yola çıktığı resim yarışmasıdır.

15 yaşın altındaki çocukların katıldığı yarışma 3 ayrı kategoride düzenlenmiş. işin güzeli ilk 3 dereceye giren çocuklar playstation, ipad ve fotoğraf makinesi gibi çeşitli ödüllerin yanı sıra esas japonya’da gerçekleştirilecek uluslararası yarışma’ya katılma hakkı kazanmış. çocukların yaratıcılığını otomobillerle birleştirme fikri çok başarılı bir hamle olmuş doğrusu.
kazanan miniklerimizse şöyle:

8 yaş altı kategorisi
1. emir faruk iplikçioğlu
2. taylan örs
3. kayla doğa karakaya

8-11 yaş kategorisi
1. atakan atmaca
2. çağın akay yazıcı
3. selin yazıcı

12-15 yaş kategorisi
1. berkehan keser
2. boran tan
3. cankat çağlayan

--- spoiler ---
toyota tarafından düzenlenen ve rekor sayıda resmin katıldığı “hayalimdeki araba resim yarışması”nın türkiye ayağı sonuçlandı.

toyota tarafından düzenlenen ve dünyanın 5 kıtasından binlerce çocuğun katıldığı uluslararası “hayalimdeki araba resim yarışması” nın türkiye seçmelerinde dereceye girenler belli oldu. türk çocuklarının dördüncü kez yer aldığı yarışmaya, türkiye’nin 45 ilinden 4 bin 855 çocuk, otomobillerin gelecekte nasıl olacağını hayal ederek resimleştirdi. jüri değerlendirmesi sonucunda 8 yaş altı kategorisinde ankara’dan emir faruk iplikçioğlu, 8-11 yaş kategorisinde izmir’den atakan atmaca ve 12-15 yaş kategorisinde de osmaniye’den berkehan keser birincilik kazandı. dereceye girenler tokyo’da yapılacak dünya yarışmasında türkiye’yi temsil edecekler.

toyota tarafından düzenlenen ve 5 kıtadan binlerce çocuğun katılımıyla gerçekleştirilen “hayalimdeki araba resim yarışması”nda türkiye’de dereceye girenler belli oldu. milli eğitim bakanlığı’nın desteği ile 01 kasım 2015-12 şubat 2016 tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya, türkiye’nin 45 ilinden 4 bin 855 çocuk otomobillerin geleceğini hayal ettikleri birbirinden ilginç resimlerle katıldılar.

hayalimdeki araba resim yarışması için gelen resim çalışmalarından, katılım koşullarına uygun olanlar, prof. dr. aydın ayan başkanlığı’nda, prof. dr. zahit büyükişliyen prof. dr. gülveli kaya, doç. dr. mustafa orkun müftüoğlu, yrd. doç. dr. burcu ayan ergen, doç. dr. evren karayel gökkaya ve arş. gör. mehmet göktepe’den oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

hayalimdeki araba resim yarışması’nın türkiye ayağında dereceye girenler, birbirinden değerli hediyeler de kazandı. 8 yaş altı kategorisinde birinci olan çalışma playstation 4, ikinciye playstation el oyun konsolu (psp), üçüncüye fotoğraf makinesi ve resim seti hediye edildi. 8-11 yaş kategorisinde birinciye apple i-pad air 2, ikinciye i-pod touch, üçüncüye fotoğraf makinesi ve resim seti; 12-15 yaş kategorisinde birinciye apple i-phone 6, ikinciye samsung s5, üçüncüye fotoğraf makinesi hediye edildi.

her üç kategoride ilk üç dereceyi kazanan toplam 9 finalistin eserlerinin türkiye adına yarışacağı dünya yarışması, 5 kıtadan gelecek seçilmiş resimlerin katılımıyla japonya’da düzenlenecek. yarışma sonucunda birinci, ikinci, üçüncü ve onur dereceleri belirlenirken, bronz, gümüş, altın ve bunların arasından da başkan toyoda özel ödülü kazanacaklar.
--- spoiler ---
Kaplanlı olanına bayıldığım resim yarışması. Helal olsun gençlere.
minik petrolheadlerin yetiştiğinin habercisi yarışma.
samsun’dan çağın akay yazıcı'nın finale kaldığı yarışma olmuştur. japonya'da düzenlenecek final için yarışacak olan çöağın'a oy vermek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:
link: www.toyota-dreamcarart.com/top/

--- spoiler ---
toyota uluslararası hayalimdeki araba resim yarışması’nda büyük ödülün türkiye’ye gelmesi için haydi hep birlikte çağın’ı destekleyelim…

toyota tarafından düzenlenen uluslararası hayalimdeki araba resim yarışması’nın 8-11 yaş kategorisinde samsun’dan çağın akay yazıcı finale kaldı. dünya’nın 81 ülkesinden 850 binden fazla resmin katıldığı, toyota hayalimdeki araba resim yarışmasında gururumuz olan çağın akay yazıcı, 22-26 ağustos tarihleri arasında japonya’da gerçekleştirilecek finalde büyük ödülü almak için yarışacak.
toyota tarafından 2004 yılından bu yana “senin hayalin – geleceğin arabası” temasıyla organize edilen yarışma, otomobilleri çocukları sevdirmek ve hayal dünyalarını geliştirmek amacıyla düzenleniyor.

türk çocuklarının da bugüne dek dördüncü kez yer aldığı yarışmanın sonuncusunda, türkiye’nin 45 ilinden 4 bin 855 çocuk, otomobillerin gelecekte nasıl olacağını hayal ederek resimleştirmişti. jüri değerlendirmesi sonucunda türkiye 8 yaş altı kategorisinde ankara’dan emir faruk iplikçioğlu, 8-11 yaş kategorisinde izmir’den atakan atmaca ve 12-15 yaş kategorisinde de osmaniye’den berkehan keser türkiye ayağında birincilik kazanmıştı. dereceye girenler japonya’da yapılacak dünya yarışmasında yarı finalde de türkiye’yi temsil ettiler. yarı final sonrasında da çağın akay yazıcı 22-26 ağustos tarihleri arasında yine japonya’da gerçekleştirilecek finalde büyük ödülü almak için yarışacak.

final sonucunda birinci, ikinci, üçüncü ve onur dereceleri belirlenirken, bronz, gümüş, altın ve bunların arasından da başkan toyoda özel ödülü kazanacaklar.

çağın akay yazıcı’ya sizler de aşağıdaki linkten oy vererek büyük ödülün türkiye’ye gelmesi konusunda destek verebilirsiniz. haydi hep birlikte çağın’ı destekleyelim…
link: www.toyota-dreamcarart.com/top/
--- spoiler ---
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri