amerika birleşik devletleri'nde toyota tundra marka pick up aracıyla 1 milyon mili aşan victor sheppard isimli vatandaşın başına gelen olay.

9 yılda tam 1 milyon milden fazla yol yapmış. yani yaklaşık 1.6 milyon kilometre yola denk geliyor. 2007 yılında aldığı aracıyla yılda ortalama 200 bin kilometre yol yapmış. öyle kilometre yapmak maksadı da yok. evden işe, işten eve gidip gelmiş. ancak evi ve işi arasındaki mesafe biraz uzakmış anlaşılan.

olayı duyan toyota yetkilileri hemen adamla kontakt kurmuş ve arabasını incelemeye almak istediklerini, karşılığında da yepyeni bir 2016 model tundra vereceklerini söylemişler.

1.6 milyon kilometreyi devirmesine rağmen halen orjinal parçaların kullanılıyor olması markanın dikkatini çekmiş olmalı. düzenli olarak bakımları yapılmış. halen orjinal motor ve şanzımanı çalışır halde.

bizim eleman ise, "aracım birkaç ufak vuruk dışında harika durumda. yeni gibi. koltuklar bile neredeyse aldığım gibi duruyor. çok temiz diyemeyeceğim ama hiçbir yıpranma, yırtılma yok." demiş.
tümünü gör
ilgili galeri