Toyota Yaris'in Toyota rally ekibi Gazoo Racing tarafından geliştirilmiş, sınırlı sayıda üretilen versiyonu..
1.8 litre supercharger'li 212 hp güç üreten bir motora sahip.. 250nm torku var..
ve tam 1135 kg..
yürüyende sachs marka amortisörler ve lsd'ye sahip..
içerde ise Toyota gt86'daki direksiyon, alcantara spor koltuklar..
ingiltere'ye 80 adet olmak üzere toplamda 600 adet üretilecekti.. ve ingiltere'ye üretilenlerin hepsi satıldı bile..
keşke daha fazla üretilseydi diyerek üzüldüğüm otomobil.. hothatch dünyasında böyle bir otomobil çok ilgi görürdü diye düşünüyorum.. ki sınırlı sayıda üretilmesine rağmen görmüş bile..
Şimdilik hakkında söylenenler hayli iddialı olduğunu gösterdiği otomobildir. 2017 Frankfurt Fuarı'nda tanıtılmıştır.

Toyota'dan beklenmedik bir hamle oldu diyebiliriz aslında. 6.3 saniyede 100 km/s hıza çıkan, 250 Nm tork üreten supercharger'lı motoruyla sınıfı için güçlü ve iddialı bir modeldir.

Görsel açıdan araçtan daha büyük bir kanada sahip olan WRC’den izler taşıyan Yaris GRMN’nin şasi ve süspansiyon alanında da iddialı olduğunu söylemeliyiz. Yere 24 mm yaklaştırılan otomobil daha fazla şasi desteğine sahip. Daha büyük kule gergilerine sahip olan GRMN, viraja taşınan hızı arttırırken yol tutuşta bir diğer etki ise Bridgestone Potenza RE050 lastikler ve 17” çaplı BBS jantlar.

Durma konusunda görev ise 274 mm’lik disklere ve dört pistonlu kaliperlere düşüyor. GRMN’nin açılımının Gazoo Racing Masters of Nürburgring olduğu düşünülürse aracın gelişiminde Gazoo Racing’in katkılarının oluşu ve Nürburgring’de binlerce kilometre katedilmesi kulağa oldukça normal geliyor.
Türkiye'de sadece Toyota'nın Kartal'daki genel merkezinde bulunan otomobil.
overengineering ürünü otomobillerden biri. yaris gibi vasat bir otomobile en azından sokakçı kafayla bir spor versiyon yapılabilirdi. 1.8 sc, sasch amortisör falan...

asıl problem toyotanın hedefinin dedeler olması ve hedefinin dedelerden başka yere dönmesine izin vermemeleri. bmw supra'yı hepiniz gördünüz...
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri