Bence en güzel görünen 7 kişilik aile arabası'dır.

1.6 benzinli, 1.8 benzinli ve 1.6 dizel motor seçenekleri ile satılmaktadır.
sadece 1.8 benzinli motor için otomatik şanzıman seçeneği bulunması tamamiyle hayal kırıklığıdır. bu yüzden satmıyor ülkemizde.

kendime alacak olsam; 1.6 D-4D Dizel Elegant modelini alır 85,500tl öderdim.
umuyorum ki yakın zamanda otomatik şanzımanlı daha mantıklı bir opsiyon getireceklerdir.
nedense bu arabayı kullanan erkek görünce güvenesi geliyor insanın. belki aile babası figüründen, belki arabanın şeklinden bilmiyorum ama bana öyle geliyor.
ön tampon ve jant tasarımına bayıldığım arabadır.
toyota'nın gt86'dan sonra en beğendiğim arabasıdır. daha da iyilerini yapabileceklerini gösterdiler, bu japonlar yavaş yavaş toparlıyor dostum.
Toyota'nın sorunsuz, dış görünümü başarılı, sessiz aile otomobilidir. Otomatik ve dizel güzel bir kombinasyon ile ülkemizde daha fazla alıcı bulabilir.
yeni proace versiyonlarının dokuz kişiye kadar çıkabildiği model. az daha kasalarsa, bildiğimiz minibüse geçiş yapacaklar.
Toyota aslında 2009 yılında Verso ismini sadece C-MPV olarak kullanmaya başlamıştı. Verso-S ismini de Yaris temelli B-MPV için kullanıyordu. Neden Proace modeline yeni bir donanım seviyesi olarak getirerek kafaları karıştırıyorlar anlamış değilim.


--- spoiler ---
Daha önce Toyota Verso ismini MPV modellerinin genel ismi olarak kullanıyordu

(bkz: Toyota Yaris Verso) ülkemize hiç gelmedi
(bkz: Toyota Corolla Verso)
(bkz: Toyota Avensis Verso) ülkemize hiç gelmedi
--- spoiler ---

Ekleme: Ayrıca Türkiye'de üretilmesinden mütevellit Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bolca makam otomobili olarak da kullanılan mpv.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri