toyota'nın dünya doğa ve doğal kaynakları koruma birliği (iucn) ile 5 yıllık anlaşma yaparak, iucn kırmızı listesi’nde yer alan tehlike altındaki türlerin yaşatılması konusunda destek vermeye başlamasıdır. toyota bu sosyal sorumluluk projesine sadece bu yıl için 1,2 milyon dolarlık bütçe ayıracak.

basın bülteninden detaylar:
--- spoiler ---
bu işbirliği ile dünyada 28 binden fazla türün koruma altına alınacağı tahmin ediliyor. toyota’nın bu katkısı ile bitkiler, mantarlar, tatlı su balıkları, sürüngenler ve yusufçuk gibi omurgasızların korunması için de çalışmalar yapılacak.

toyota sürdürülebilir bir gelecek için farkındalığı artırmayı, dünyayı ve tehlikedeki türlerin yok olmasını da 2015 yılında açıkladığı “toyota environmental challenge 2050” projesi ile desteklemeyi hedefliyor. toyota yaptığı işbilikleri ile de var olan bitki ve hayvan türlerini koruyarak, 2050’de insanların doğa ile uyum içerisinde yaşamasını hedefliyor.
--- spoiler ---
toyotanın takdir edilese politikalarından biridir, aynı zamanda çevre politakası ve geri dönüşümlü malzemelerden ürettiği yeni arabalar, amaaaa çevreyi korurken azıcıkta kaliteye önem verseydi arabalarına daha severek binerdik.
Genellikle doğa konusunda sorumsuzluk abidesi olan markalara 'örnek' olmasını dilediğim olay. Daha fazla para kazanmak için doğayı katletmenin hiç bir anlamı yok, en az bizim kadar başka canlıların da bu dünya'da yaşayabilmek hakları. Bunu asla unutmamak gerek.
Hala kürk giyen kadınlar var iken toyota'nın yaptığı işbirliği. Helal olsun, şu tasarımı da biraz düzeltseler de araba alsak.
muazzam haberdir.
emsiyon değerleriyle oynayan markalar varken, dahası hala elektrikli otomobile geçmek yerine çevreyi kirleten benzinli otomobillere yatırım yapan markalar varken, dünyayı da düşünene markalar olduğunu göstermiştir. hani tipsiz filan diyoruz ama, hem az yakan, hem sağlam hem de çevreci otomobiller yapıyor adamlar. sırf bunlar yüzünden almak lazım.
toyo toyo toyota.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri