toyota’nın ürün gamına yeni eklenen hafif ticari aracıdır.
lansmanı ise 26-28 nisan arasında birmingham ticari araç fuarı’nda gerçekleştirilecek olan yeni proace van, 2016’da avrupa’da 2,2 milyon adet olması beklenen hafif ticari pazarında, hatırı sayılır bir pay almayı hedefliyor.

panelvan ve kombi van gövde tipi iki seçenekle sunulacak olan proace, kompakt, orta ve uzun olmak üzere 3 farklı boy seçeneğiyle uzunluğu 4,6 ila 5,3 metre arasında değişebilen bir yelpazeye seahip. fakat 4.6 metrelik versiyonu kompakt sınıfta olmasına rağmen, yükleme kapasitesi ile orta sınıf seviyesinde sayılabilir.

bu pazara yeniliklerle girmek isteyen toyota, diğer araçlardan farklı olarak proace’e, otomatik açılan sağ ve sol sürgülü kapılar ve otomatik şanzıman koymanın yanı sıra, önde üçlü koltuk ile ön yolcu koltuğunun katlanmasıyla maksimum yükleme uzunluğu ve kapasiteyi daha da artıran yeni smart cargo sistemini getirmiş.

kaputun altında ise 95 hp’den 180 hp’ye kadar 5 farklı dizel motor ve manuel, multimode ile otomatik şanzıman seçenekleri sunulan proace'de 1,6 litre ve 2,0 litre dizel üniteler yer alıyor.

güvenliği ön planda tutan toyota, burada da işi sıkı tutmuş ve euroncap çarpışma testinden 5 yıldız almayı başarmış.
son olarak proace, türkiye’de yılın son çeyreğinden itibaren satışa sunulacak.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri