neyin karşılaştırması aynı araç diyenleri duyar gibi olduğum karşılaştırma. bir süredir f/p oranı olabildiğince iyi bir spor araba arayışındayım. çok hızlı olmasa da sürüş dinamikleriyle bu kasada karar kıldım. araçların sıfırı 150bin civarındayken ikinci el piyasasında brz 10-15 koymuş durumda. tabi bir de mx-5 var ama onu daha deneyemedik.
servis, marka algısı, fiyat, ikinci eldeki marka değerleri dışında karşılaştırmaları asla yapılamayacak olan 2 otomobil. he bir de subaru mavisi tercih etmek benim için öncelikli olacaktır.
Boxer motorlu bir araç alıyorsam sanırım markasının Subaru olmasını isterdim.
Bazı test kanalları BRZ ve GT86 arasında çok ufak süspansiyon farkları olduğunu söylese de, biz normal kullanıcılar için ayırt edici özellikler fiyat ve renk seçenekleri olabilir. Benim için Subaru her zaman ayrı bir yerde olacağı için ben rally blue bir BRZ'yi tercih ederdim, bide Subaru sarısı bi jant efsane olur.
Sozlukte benim gibi dusunen arkadaslar olduguna sevindim.Ben tercihimi Subarudan yana kullandim.Tabi canimi sikan bazi detaylar var.Ozellikle aracin 86 konseptli olmasi silindir capi egsoz buyuklukleri biraz toyotaya has.Bunun disinda aracin enjektorlerini toyota uretiyor diye boxer motorlu araci gidip toyotadan almak bana mantiksiz geliyor.Subarunun on farlari acik ara onde zaten.World rally blue disinda sadece beyazi yakistiriyorum.Kirmizisini gordum ancak hosuma gitmedi.Kirmizi dusunenler toyotaya yonlenebilir.Daha asil duruyor.Subaru gibi bir markanin aracini kullanmak varken unutulmus bir efsanenin torununu kullanmak benim isim degil.(cok hastasi vardir bilemem).Bende ae86 hastasiyim fakat hobi araci olarak ae86 topluyorum.Umarim butcesi uygun olan arkadaslar bu araclardan birine sahip olur ve gercek surus keyfinin tadini cikarirlar.
Yüzyılın karşılaştırması falan olabilir. İki araçta alt yapı olarak birebir aynı, tip olarak ufak makyaj farklılıkları var sadece. Bence renk kombinasyonları ve ikinci el alınacaksa fiyat burada tek belirleyici faktör.

Subaru Brz teknik özellikleri

Toyota Gt86 teknik özellikleri
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri