efsane kasa corolla olarak geçen, bundan yaklaşık 20 yıl öncesine damgasını vurmuş, asla bozulmaması ile ün yapmış olan Toyota'nın aile otomobilidir.

1993 - 1998 yılları arasında üretilmiş olan en ikonik otomobil de diyebiliriz kendisine. Keza o günlerden bu günlere kalan tek tük otomobillerden biri kendisi. Temizlerine yaklaşık 25.000 tl istenmesi de bunu açıkça gösteriyor.
sorunsuz bir araba olarak adledilmesine karşın çok kısa süren band ömrüne sahip olmuş model. gerçekten sıfır sorunu olduğu için marka yedek parça sektöründe zarar etti herhalde.
Donanım olarak hiç bir şeyi olmayan, bozulmaması ile ün yapmış, toyota gibi adam sloganına uyan otomobil. Düz ve monoton hayatlardan zevk alıyorsanız kesin deneyin derim.
stocklarında bile oldukça yere yakınlığı ile bilinen aile otomobili.
'olmayan izolasyon, hiç bozulmayan bir otomobil ve inanılmaz konforlu süspansiyon sistemi' anlamına gelen arkadaş.
4AGE-20V Silvertop motoru bu araç için üretilmiştir.
Uyanık arkadaşlar yüzünden şu anda alınmayacak fiyatlara gelmiştir.
Sadece 1.6 GLi modeli donanım olarak farklıdır hidrolik direksiyon 4 cam otomatiği elektrikli ayna klima kol dayama onun dışında abs ve airbagli modelleride bulunmakta çok nadirde olsa.
Bir neslin araba sürmeyi öğrendiği efsane. 20 yaşında ama kondisyonu mükemmel olan XEI sahibi bir arkadaşım, tüpte hala 190-200 görüyor. Akıl alır gibi değil.

Yere çok yakındır. Arabaya 4 kişi bindiğinizde 20'yle geçtiğiniz kısa bir kasiste laaps diye arka amortisör takozuna oturursunuz. Yavaş geçtiğinizde de (son yıllarda artık dağ gibi olan kasislerden) kesinlikle egzoz sürter.

Zamanında orta gelirli sınıfın vazgeçilmezidir, bu millete çok hizmet etmiştir, hala da etmektedir.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri