'Benim babam toyota gibi adam' sloganıyla güvenilir olduğunu anlatmaya çalışan markanın en güvendiği arabasıdır. Klasik bir japon gibi kolay kolay bozulmaz, Honda gibi belli bir yaştan sonra orasından burasından ses gelmez. Zaten üretiminde bir hata olduğu keşfedilirse fabrikaya geri çağırılır. Sözün özü gerçekten güvenilirdir.
Yeni kasası ile çizgisini değiştirmiş olan arabadır. İyi de olmuştur, klasik japon çizgisinden çıkılması gerekmekteydi.
yıl sonu makyaj geliyor . Frankfurt'ta tanıtılır muhtemelen, Auris ve Avensis'ten nasibini alacak inş.
Güzel bir makyaj sonrası satış rakamlarının da artacağını düşünüyorum.
volkswagen jetta ile rekabete girecek ve Japon severler sayesinde iyi bir satış elde edecektir.
Aynı zamanda jetta alabilmek için 3-4 ay beklemeniz lazım, Corolla'da öyle bir sıkıntı yaşanacağını zannetmiyorum.
Bozulmamasıyla ünlü japonların artık iç kabine de bir şeyler yaptığının kanıtı olan arabadır.
Türkiye'de yine oldukça fazla satacak segmentinde kafaya oynayacak gibi görünüyor.
sorunsuzluk olayı efsane olan toyota modeli.
makyajlı kasa olarak geçen dizel otomatik 2011-2013 model corollalarda ciddi yağ yakma sorunu vardır. segman ister motor. hani sorunsuzluktu? hani toyotaydı?
dünyanın en çok satan arabasıdır. 1966'dan bu yana 10 nesildir üretiliyor ve bugüne kadar 40 milyondan fazla satmıştır.
2008 model dizel bir tanesini kullanmıştım da deli gibi yol sesi alıyordu onuda geçtim amortisörler çalan şarkıya ritim tutuyordu. Sevmezdim hala da sevmiyorum. Fazla ruhsuz.
Genelde Toyota nın servis anlayışından dolayı tercih edilen Türk aile yapısına da oldukça uyan, ekonomik, geniş hacimli, ufak motora rağmen aktarma organları kaybının az olması sebebi ile 90 ps olanın da güzel gittiği sorunsuz oluşu ile nam salmış modeldir. Biraz da eski Efsane kasa corolladan kaynaklanır
8,9,ve 10. nesillerinin hepsini yıllarca kullanmış bir otomobilsever olarak söyleyebilirim ki, her nesil bir öncekinden daha başarılıdır. bu kesin. yol tutuş, tüketim, güç, konfor. neyi sayarsan say.

ve fakat teknoloji ve tecrübeyle birlikte artan bu başarı, maliyet düşürme kurduna yenik düşmekte ve bir üst neslin kokpit, konsol, malzeme ve işçilik kaliteleri gözle görülür şekilde azalmaktadır. 8. neslin yumuşak sayılabilecek ve asla rahatsız edici ses duyamayacağınız konsolu 9. nesilde yerini hafif tıkırtıya bırakırken, 9. neslin "kapı sesi" ile 10. neslin kapı sesi "la ben daha eski bi arabaya mı bindim ne" hissi uyandırır ilk önce.

yukarıda sayılan özür ve kusurların hiçbiri otomobillerin overall başarısı için kriter olmayıp, keyfe kederdir..

velhasıl; tam otomatik şanzımanlı (m/m değil), çok fazla kullanılmamış ve mümkünse pert kaydı olmayan 2009-2010 modelini bulursam balıklama atlayacağım otomobildir kendisi.

2001,2005,2006 ve 2008 modellerini ailemle birlikte toplamda 19 yıl kullanmışlığımız olup, bundan sonra da başka marka modele kolay kolay gözümüzün kayamayacağı noktadayız.

bir ara honda jazz geçirdim aklımdan ama ona da para yetmiyor arkadaş.
  • / 5
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri