Adapazarı'nda üretilme ihtimali olan konseptir.
b-suv segmentinde yer alacak model bence biraz nissan juke'u andırıyor.
Verso ile Corolla üretimi yapan Adapazarı fabrikası, bu yıl 1.2 milyar liralık yatırım teşviği almıştı. Kapasitesini 170 binden 250 bin adede çıkartacağını ve tesisin üretim hatlarında modernizasyon yapacağını bildiren Toyota, yeni bir modelin daha bu bantlarda üretebileceğini söylemişti.
Nissan juke çakması olan model.
Türkiye'de üretilecek olması güzel bir şey, hazır teşvik de alınmışken. Umarım iyi değerlendirebiliriz.
ülkemizde üretilen bir versiyonun cenevre'deki fuarda görücüye çıkması planlanan araba. kaynak
şöyle fotoğrafları 1 - 2 - 3 - 4 - 5 bulunan araba.
toyota'nın yeni suv hamlesi.

söylendiği gibi honda hr-v, nissan juke ve mazda cx-3'ye rakip olarak üretilecek. benzer çizgilere sahip olması normal bence.

toyota prius'tan alınan 1800cc'lik hybrid benzinli motoru segmentinde ilklerden biri. 122hp ve 90g/km'lik emisyon değeriyle rakiplerinin çok önünde yer alıyor.

ayrıca cvt şanzımanlı, toyota auris'ten alınan 1200cc turbo motorlu 114hp'lik bir versiyonu daha olacakmış. ayrıca performans tutkunlarına da 2000cc'lik bir opsiyon daha bulunduracaklarmış.
son zamanlarda çıkan bir çok suv'da totonun havada ve yükselen yapısı olduğunu gördüğümüz bir örnek dahadır.
toyota'nın da bu çirkin suv akımına dahil olduklarını gösteren araba. subkompakt suv deniyor galiba. arada derede kalmış bir konsept havası var ama enteresan bir şekilde çok tutuluyor. türkiye'de üretilecek olması ise gayet güzel olmuş.
Araç tanıtım kapsamında Türkiye de Sakarya'da fotoğraflanmıştır. Ne yalan söyleyeyim ilk gördüğümden beridir ileri bir tasarım çizgisine sahip olduğunu savunduğum araç yol versiyonu fotoğraflarında pek çekici gelmedi hatta tasarımını beğenmedim diyebilirim.
Fotoğraflar burada
sakarya'daki fabrikanın kapasitesini 280 bine çıkaracak, 1.000 üzerinde kişiye de istihdam imkanı sağlayacak olan otomobildir.
Gazoo Racing tarafından pist için homolege edilmiş bir versiyonu 2016 ADAC Nürburgring 24 Dayanıklılık Yarışı'na katılacak olan crossover. Bu durum ilk kez bir crossoverın pist yarışlarında kullanılmasından dolayı önemli bir detay. İşler yolunda giderse nürburgring rekabeti farklı boyutlara ulaşabilir (nissan'ın juke'u oyuna dahil etmesi gibi).

Görsel

Kaynak
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri