türkiye genelindeki 58 toyota bayisinin ortak aldığı kararla ihtiyacı olan çocuklar için kullanılmak üzere 3 milyon tl'yi çeşitli kurumlara(*) bağışlamasıdır.

geçtiğimiz yılı hedeflerinin üzerinde bir performans sergileyen bayiler bayi ödül gezisi için kullanılması planlanan 3 milyon tl'lik bütçeyi bu yönde kullanmayı daha uygun görmüşler. memleketin hali ortadayken, keyif yapmayı kendilerine yediremeyen bu güzel insanları ayakta alkışlamak lazım gerçekten.

konunun detayları için basın bültenini inceleyebilirsiniz:

--- spoiler ---
toyota türkiye bayilerinden örnek davranış

2015 yılını tarihi rekor satışla kapatmayı başaran toyota türkiye bayileri, toyota türkiye pazarlama ve satış a.ş. tarafından planlanan bayi ödül gezisi için kullanılacak 3 milyon tl. tutarındaki bütçeyi bağışlama kararı aldı.

türkiye genelindeki 58 toyota bayisinin ortak kararıyla, ihtiyacı olan çocuklar için kullanılmak üzere 3 milyon tl. mehmetçik vakfı, zihinsel yetersiz çocukları yetiştirme ve koruma vakfı (ziçev) ve lösev kurumlarına bağışlandı.

toyota’nın kartal’daki genel müdürlüğü’nde düzenlenen törenle 3 milyon tl’lik bağış, üç kuruma birer milyonluk çekler olarak; tsk mehmetçik vakfı genel müdürü e. tümgeneral tamer büyükkantarcıoğlu, ziçev genel başkanı ülay karakoç ve lösev yönetim kurulu ve vakıf başkanı dr. üstün ezer’e toyota türkiye pazarlama ve satış a.ş. ceo’su ali haydar bozkurt ve toyota bayileri tarafından takdim edildi. vakıf başkanları tarafından törende yapılan konuşmalar duygusal anlara yol açarken, salonu dolduran toyota türkiye yöneticileri ve bayilerin temsilcileri göz yaşlarını tutamadılar.

toyota türkiye pazarlama ve satış a.ş. ceo’su ali haydar bozkurt, “bayilerimize 50 bin satış hedefini geçmemiz halinde bayi ödül gezisi hediye edeceğimizin sözünü vermiştik. 2015 yılı sonunda bu hedefimize ulaştık ve yakın geçmişte yaptığımız bir toplantıda bayilerimiz kendi aralarında almış oldukları bu kararı bize bildirdiler. duyduğum anda çok duygulandım. toyota olarak misyonumuz insan odaklı bir marka olmak. öncelikle bayilerimizle sadece gurur duymak değil, onur duyduğumu da ifade etmek isterim. ben bayilerimize ‘toyota kahramanları’ diyorum. şimdi bu söylemimin ne kadar doğru olduğunu bir kere daha gösterdiler. çünkü onlar bulundukları illerde yatırımlar yapıyor ve ekonomiye katkıda bulunuyorlar. istihdam yaratıyor ve vergi ödüyorlar. her toyota bayisi, kendi illerinde mutlaka en az bir faydalı projenin içerisinde yer alıyor. tüm bunların yanı sıra bu örnek davranışları da kahramanlıklarının ispatı oldu” dedi.
--- spoiler ---
Tam olarak 1-2 saat içerisinde açacağım başlığın açılmış olduğunu görmek sevindirdi.

Rekabeti otomobilleri bir yana bırakırsak şirketçe yapılmış güzel bir davranış. Özellikle "mehmetçik vakfı" yardımı oldukça ilgimi çekti ve beğenimi kazandı.

Rekabeti bir yana bırakarak diğer marka ve şirket bünyelerinden de görmek istediğimiz hareketler bunlar.
Diğer tüm markaların dikkat etmesi gereken haber. Bunun haber yapılması ilk başta biraz şüpheye düşürdü beni daha sonradan yapılması gerektiğine karar verdim. Diğer markalar da görüp belki örnek alırlar.
prim payının bağış işinde kullanılması. 10 numara hareket olmuş. içinde bulunduğumuz şu dönemlerde böyle güzel hamleler görmek gerçekten sevindirici ve umut verici. henüz insanlığımızı tamamen kaybetmemişiz diyorum. belki insanların sergilediği bu performans onların hakkıydı ancak bu ekstra gayretlerini çok daha güzel bir şekilde taçlandırarak ceplerine koymak yerine bağışlamak... ayakta alkışlanacak bir hareket.
"Sen gider Doğuş'tan vag alırsın ama vakıflara Toyota destek olur" şeklinde özetlenebilecek durum (anladınız siz onu).
Japon otomobillerini aşırı sevdiğim için beni duygulandırıp gururlandıran ve gururlandıran başlıktır,.
"Sen gider alman alırsın cenazen Japon gelir" sözüyle bitirmek isterim.
İnsanlara bozuk mallar satıp memlekete çivi çakmayanlara duyurulur isim vermiyorum baş harfi Doğuş .
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri