Toyota'nın 1983-1987 yılları arasında ürettiği, lakapı hachi-roku olan efsanevi araba.

Japonlar eg6 civic type-r ile karşılaştırmayı çok sever bu arabayı. Farları açılıp kapanan trueno, sabit olan ise levin olarak adlandırılır. Ayrıca drifte olan yatkınlığı ile japonların drift için özellikle tercih ettiği araba.
Project D'nin downhill aracıdır. Takumi reisin yenmediği adam kalmamıştır koca japonyada.
(bkz: initial d)
Türkiye'de çok nadir olan,arkadan çekişli Toyota markalı araçtır.
Hemen hemen her otomobil severin hayallerini süsleyen antika. Evet kendisi artık antika ama yeri hepimizde bambaşka.
herkesin anlıyamıyacagı bir güzellige sahip olan araç
En sevdiğim versiyonu panda trueno versiyonu olan otomobil mümkünse fujiwara tofu shop stickerlısı makbuldür.

Panda Trueno
En yürekli versiyonu "Sprinter Trueno" olan model. Kaputun altında 4A-GE kodlu üstten çift eksantrikli motor yatar. 130 hp güç ve 150 nm tork üretir. Bir de 4A-GE Top Silver adlı bir motor var, hakkında tam olarak bilgi sahibi olmamakla beraber 20 valf olduğunu biliyorum.
Amerikada Toyota corolla gts adıyla satılmış otomobil.
Çok güzel otomobildir. Motorun neredeyse 8 bin e kadar devirlenmesi, hafifliği, arkadan çeker olması, onu çok eğlenceli bir araç yapar. Temizinden olsa da sürsek bütün gün.
kendi içinde levin, trueno , sedan ve 3 kapılı (hatchback) olarak ayrılır. levin sabit farlara sahipken, trueno'da açılıp kapanan efsanevi farlar görevdedir. motorsporlarında da önemli bir yere sahiptir. 3 kapılı versiyonu genelde aerodinamisiyle diğer araçlara avantaj sağladığı için tur yarışları üzerinde kullanılır. sedansa ralli için kullanılır, çünkü sert bir gövdeye sahiptir.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri