Toyota’nın öncüsü olduğu hibrit otomobil satışlarındaki başarısı artarak sürüyor. Son 5 yılın düşük yakıt fiyatlarına karşın Toyota’nın 2015 yılında Avrupa’daki hibrit model satışları 209 bin adede ulaştı ve bir önceki yıla göre yüzde 17 artış gösterdi.

2015 yılında Toyota’nın Yaris Hybrid modeli, hibrit satışlarında, geçen yıla oranla yüzde 23 artış sağlayarak 72 bin adetle yeni bir rekora imza attı. Yaris Hybrid, B segmentine hibrit teknolojisini getirerek fark yaratmayı başarırken, Avrupa'da satılan her üç Yaris'ten birinin hibrit versiyonu olması bu modelin önemini açıkça ortaya koydu.

2016 yılında Toyota'nın hibrit satışlarının artarak devam edeceği bildirildi. Toyota, 2020'de yılda 400 binden daha fazla hibrit otomobil satışını hedefliyor.

Umarız ki ülkemizde de vergi indirimi gibi teşviklerle satışları artar ve avrupayı konuşmaktan daha çok ülkemizdeki satışları konuşabiliriz.
Ülkemizde satışların yükselmesini çok istediğim arabadır kendisi.
Az yakıt, çok iş.
Seneye kesinlikle yeni bir rekor daha kıracaklarına eminim.
bu aralar, dünyadaki petrol fiyatlarının düşmesiyle satışlarının beklenilenin aksine azalacağı konuşulan rekor.

aslında sırf temiz enerji & çevre kirliliği konusundaki titizliği ile bu elektrikli araçların yaygınlığının artması lazım ama söylenenler yine aynı döngünün devam edeceğini işaret ediyor. belki de bu sadece piyasadaki algıyı değiştirmek için yaptıkları bir açıklama da olabilir.

otomotiv devleri ile petrol sahiplerinin kaçıncı krizi oldu ve hepsinden de yırtmayı başardılar. bu açıklamalar acaba son çırpınışlar mı, bilemedim.

kaynak
Hayalimdeki arabadır. Hele bunun birde lacivert rengi vardır. Tam sevip beslemelik.
bunlar da ilginizi çekebilir