• / 2
Fiat 10 erkek 2 bayan sürücüden olusan toplam 12 kişilik takım oluşturuyor.500 TL lisans bedeli isteniyor adaylar için.Kampanya sloganı "İmkan bulamayan, yetenekli yeni isimleri kazanmak".
1.6 mjet 180 bg 400 nm tork Fiat egea'nin bahsi geçiyor bu kampanya için.
Elemelere 1000 kişi katılabilecek.
Pist olarak körfez ve diğer pistlerde elemeler yapılacak.
www.tosfedyildiziniariyor.com
Şahsen ogrenci olduğum için imkan bulamıyorum.Dayisi ve parası olan arkadaşlara şimdiden başarılar!
Lisansı sonra isteselerdi iyiydi dedirten etkinlik.
Mühendislik öğrencisi olarak sürekli "ulan gidip rallici falan mı olsam" düşüncelerime heyecan katan haberdir.

Ayrıca "bizlerden 500'er tl kopartıp kendi adamlarını seçecek olmasınlar?" diye düşündürtmüştür.
1000 kişi 500 erden 500.000 lira eder egea
En dolu egea ÖTV siz 50.000 TL kar marjı yerine yapılı motoru koy 10 tane araba hibe etseler 500.000 TL
Reklam belese geldi.
Ayrıca fiat 10 adet yüklü motorlu düşük km egea sahibi oldu. Güzel mantıkmıs tebrik ediyorum.
Eğer torpil dönmezse "fiattan torpil beklerim" Fiat hem beleş reklam yapmış olacak hem de insanlar eğlenecek, yeni yetenekler keşfedilecek. Hadi bakalım bekliyoruz. Ne demişler "bir umuttur yaşamak"
Başından sonuna kadar saçmalıklar silsilesi olan yetenek bulma projesi. Anlatıyorum;

Öncelikle 500 tl istemelerinin amacı katılımcılara ulusal lisans çıkarmak. Para istemenin diğer bir nedenini işi ciddiye alanlar gelsin, boş beleşler ayıklansın düşüncesiyle olduğunu varsayalım. E bunun için en düşük lisans bedeli olan 180 tl de gayet boş beleş insanı caydırıcı, fakat ciddiye alan insanı motive edici bir rakam olurdu. Yani bahsi geçen 500 tl çok komik ve saçma bir rakam.

Gelelim lisans İşine. Tosfed size 500 tl karşılığında ulusal lisans çıkarıyor, ulusal lisansınız ile körfezden ileri gidemeyerek sadece bir slaloma tabii tutuluyorsunuz. Sadece slalom ile eleme gerçekleşiyor.

Diğer bir husus, aradığın yeteneğin parasını katılımcıdan çıkarıyorsan senin federasyon olarak ne önemin kaldı? Aynısını ben de yapabilirim? Gelin her üye 1000 tl versin kazanana araba alalım hadi.

Bir federasyonun "genç yetenekler" ararken bu parayı istemesi çok komik olmuş. 200 lira limit olabilirdi. Bunun üstü bir rakamda ne yazık ki ticari bir kaygı var.

En son kazanan olsanız dahi türkiyede yarışıyorsunuz tabii ki. Hadi ona da şükür. Bir slaloma girmeye 500 liralık ulusal lisans güzel kafaymış.

Son olarak da federasyon 1000 kişiyi lisanslayacak. Siz 1000 kişi yarın bi gün tekrar böyle bir fırsat veya nissan gt academy gibi bi fırsat olduğunda katılamayacaksınız. çünkü bu tarz yarışlara daha önce lisansı olan kimse kabul edilmez. Bu konu açılmışken tosfed kartingcileri, daha önce lisansı olanları bu yarışa alacak mı? Benden söylemesi alacak.
"Tosfed değerini bilmeyecek yeni yıldızını arıyor" diye düzenlenmesi gereken etkinlik!
Zira tosfed'in nice yeteneklere sahip çıkmadığını hepimiz biliyoruz.
(bkz: söylenecek çok şey varda hadi neyse)
Valla volkicar'ın, Clio cup'ın gördüğü ilgiyi göz önünde bulundurunca o 1000 kişilik kayıt sınırına yaklaşabileceklerini pek ummadığım etkinlik. Arabalar 160 beygirlik dizel megane cuptan güçlü (170 beygir tjet), tamponlar ricer spec. Eğer medya desteği olursa eğlenceli bir etkinlik olabilir (bkz: Swh).
Resmen komedi şöleni yapıyorlar. Resmi sitede sık sorulan sorular kısmına baktığınızda adamlar direkt lisanslıları da yarıştıracağını kendileri yazmışlar. komedi abi komedi. Gerçekten komedi. Lisanslı adam yetenek aranan yarışmaya alınır mı? Şaka mı yapıyorsunuz abi? Doluşsun kartingci çocuklar güzel ticaret güzel :)
Eleme turlarındaki pisti, yarışı ve arabaları görmek isteyen arkadaşlar için yarışa gittik ve sizin için görüntüledik arkadaşlar. Bu linkten izleyebilirsiniz
Başlığı görünce çok heyecanlanmıştım ama yazılanları okuyunca bütün iştahım kaçtı. Araştıracağım, umarım gerçekten iyi niyetli bir organizasyondur
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir