1978 yılının şubat ayında 2 çocuk toprakla oynarken buldukları şey sayesinde aile yetkililere haber veriyor. yetkililer ise yerin 1 metre altında gömülmüş bir ferrari dino 246 gts buluyor.

Hikayenin baş kahramanı, yani arabayı yer altına gömen arkadaş aracın sağını solunu camlarını havlular ve bantlarla mumyalıyor. Hikayenin aslı 4 yıl önce gerçekleşiyor. 1974 yılında aracı alan baş kahramanımız aracın çalıntı ihbarını veriyor. İşin aslı ise sahte çalıntı ihbarı ile yüklü miktarda sigorta parası almak. Sigorta şirketinin dedektifleri ise işi sonunda yakalıyor.

Hikayeyi birkaç yerde okudum ama çocuklar oynarken toprak altındaki bir şeye nasıl ulaştı nasıl değdi bilemiyorum. Bir de dedektiflerin bulduğu falan gibi bilgiler de var. Her neyse işin sonunda 4 yıl sonra bulunan araç topraktan çıkınca önce 5000 dolara bir tamirciye satılıyor, ondan da 9000 dolara başka bir tamirciye satılıyor.

Uzmanlara göre ise otomobil burada ancak birkaç ay sürelik gömülü kalmıştı. Eğer öyleyse bu adam bu arabayı 4 yıl boyunca nerede sakladı?

sonra da işte yalancı çobana dönüyoruz bunlar sayesinde dedirten başlık. harbiden başına ihtiyacın olan bir mevzu gelince sigortayla uğraşıyorsun arkadaş. yokuş aşağı kaçan aracımı sabah direğe çarpık bulunca sigortalarla mevzuluk olduğumda anladım.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri