TomTom HD Harita kapsamı 200K kilomtereyi aştı

--- spoiler ---
Paris Motor Show, 3 Ekim 2016 – TomTom (TOM2), Fransa’daki Yüksek Netlikteki (HD) Harita ve RoadDNA ürünlerinin 33,000 kilomtere otoyola ulaştığını açıkladı. Dünya genelinde 200,000 kilometreyi aşan HD Harita kapsamı sağlayan TomTom, bağımsız sürüşün gerçek olmasını yakınlaştırıyor.

TomTom Bağımsız Sürüş Başkanı Willem Strijbosch konuyla ilgili şunları belirtti: “Almanya’daki tüm otoyolları kapsayan RoadDNA’yı içeren HD Harita’yı tam bir yıl önce tanıtmıştık. Geçen yıl TomTom HD Harita kapsamını yüzde 650 arttırarak ürün süreçlerimizin ölçeklenebilirliğini kanıtlamasının yanı sıra otomotiv sektörünün bağımsız araç gelişimine ivme kazandırma konusundaki taahhütünü de yerine getirmektedir.’’

TomTom’un dünya genelinde 206,203 kilometreye ulaşan HD Harita ve RoadDNA kapsamı şu şekilde:
Fransa’daki otoyollar (32,956 km);
Almanya’daki otoban ağı (27,631 km);
A.B.D’de 30 eyalet arasındaki otoyol (104,690 km);
A.B.D’de 3 eyalet arasındaki otoyol (40,926 km).

TomTom HD Harita ve RoadDNA, yüksek hızda bile otomatik araçların tam olarak yolda konumlanmalarını ve manevralarını sağlayan devrimci ve son derece hassas dijital harita ürünleri. 2015 yılında resmi olarak tanıtılan bu yeni teknolojiler, stratejik bölgelerde görücüye çıkarıldı ve diğer otomotiv tedarikçileri ile ana işbirliklerine konu olmaktadırlar.

TomTom'un bağımsız sürüş ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için Paris Otomobil Fuarı'nda Salon 3, Stand 104 TomTom alanını ziyaret edebilirsiniz.
--- spoiler ---
tümünü gör
ilgili galeri