1988 doğumlu Belçikalı ralli pilotu.

2014'ten beri Hyundai motorsport adına yarışıyor. Hyundai'in WRC programı sayesinde yeteneğini göstermeye başlayan ve takımın ilk sezonunda Almanya Rallisi'ni kazanarak kariyerinin ilk galibiyeti alan pilottur.

Daha sonra 2015'te podyum dereceleri elde etmiş ve 2016'da takımın iddialı hale gelmesiyle birlikte İtalya Rallisi'ni kazanmış ve sezon sonunda toplam 5 podyumuyla şampiyonayı ikinci sırada tamamlamıştır.

Neuville WRC'den önceyse IRC ve JWRC kategorilerinde yarışmıştır.

2017 sezonundaki en iddialı isimlerden olan Neuville ilk iki yarışta sürücü hatası nedeniyle yarış dışı kalmasaydı açık ara şampiyona lideri olacaktı. Ancak hem Monte Carlo'da hem de İsveç'teki hatalar buna izin vermedi.

Yine de sezonun sonraki üç yarışında iyi bir iş çıkarttı ve 2 galibiyet (Fransa ve Arjantin), 3 podyum elde etti. Arjantin'de 1 dakika arkadan gelip Evans'ın elinden aldığı galibiyet yıllarca unutulmayacak bir performans olmuş, Ogier'in dördüncü bitirdiği rallide ciddi puan avantajı elde etmesini sağlamıştır.

WRC'nin son yıllarda tek pilot tarafından domine edildiğini düşündüğümüzde Neuville hem taze kan hem de yeni bir takımın şampiyon olabilmesi adına WRC'nin aradığı isimlerdendir.

Bu sezon şampiyonluğa ulaşması artık daha az hata yapmasına bağlı. Asfaltta ve toprakta kazanabildiğini gösterdi, İsveç'te karda da rahat farkla önde giderken yarış dışı kalması her zeminde hızlı olduğunun göstergesi. Hız anlamında değil, strateji anlamında gelişmesi gereken yönleri olan, potansiyel bir şampiyon adayı.

Severek takip ediyoruz...
Yıl sonunda şampiyon olmasını umduğum ralli pilotu. Sezona kötü başlamış olsa da iki galibiyetle mental üstünlüğü ele geçirdi.
2017'de geçilen 7 ralli sonunda, son 5 rallide podyuma çıkan pilottur. Sezonu iyi başlasaydı açık farkla önde olacaktı. Polonya'da elde edeceği derece şampiyonluk için son derece kritik. İlk günü lider kapattı, bakalım devamı gelecek mi?
Sebepsiz yere Petter Solberg'e benzettiğim pilot; karakter olarak. Bu yıl iyi gidiyor, Ott Tanak ile birlikte şampiyon olmasında sevineceğim kişi. Polonya rallisini kazandı.
Kendisine rallying den çok pistte yarışıyor gibi deniyor.

bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri