Eskiden Bbc'de yayınlanan Top Gear isimli otomobil programının gizemli test pilotu.
dönem dönem farklı kişilerin canlandırdığı rivayet edilen top gear programının efsanesi. gerçekten olağanüstü bir yetenek. bu yeteneğin ünlü ve piyasadan biri olması gayet doğal. top gear'ı top gear yapan özelliklerden biri çünkü stig'in otomobillerin sınırlarını zorladığı anlar. özellikle test sürüşlerinde dinlediği müzikler ile yüzümüzde hep bir tebessüm oluşturmuştur.
maskeli savaşçı. pistin ve arabaların sonuna kadar hakkını verirdi. hatta bir bölümünde maskenin altından michael schumacher çıkmıştı. birden farklı kişinin canlandırdığı kesin. bir dönem full siyah giyinirken, bir dönem de bembeyaz arz-ı endam etmişti.
Daha sonra Stig görevinden ayrılan Ben Collins'in hakkında yazdığı kitapla kim olduğunu deşifre ettiği ama programda yeni bir Stig ile aynı gizemi koruyarak devam eden pilot kişisi.
Bir çok yarış pilotu ve fabrika test pilotunun onu canlandırdığı söylenir. araçların limitlerine çıkartan bir otomobil fenomeni, ama bir çoğumuz ona sadece The Stig der . Yeni top gear'da ekranlarda olacaktır .
bunlar da ilginizi çekebilir