Tutunamamış simulasyonumsu oyundur. İlk çıktığı dönemde sayılamayacak kadar hatalarla doluydu, bu sebeple tutunamadı. İlerleyen zamanlarda hataların bir çoğu giderildi çeşitli araba seçenekleri, güzel sesler, deevv gibi harita ile gönlüme taht kurmayı başardı. Misal güzel bir direksiyon setiyle ibiza kıyılarında saatlerce bir roadster la gezinebilirsiniz, bir ferrari yada mustang alıp tünellerde çılgınlar gibi kulak orgazmı yaşayabilirsiniz. Online modda arkadaşlarınızla tatlı virajlı yollarda gazlamak paha biçilemez.

Sanırım şuan maalesef online server kapalı durumda, gönül isterdiki sözlükçe ibiza kıyılarında gazlayalım viraj yapalım. Online olmadanda gayet oynanabilir tavsiye edilir.

Eklemeli edit:çıktığı yılları düşünürsek kızaran fren diskleri bazı araçların elektronik spoilerinin aktif olması mükemmel detaylar.
Ömrümü TDU 1 ve 2'ye vermiş birisi olarak, ev alabilmeniz, otomobilinizin içini ve dışını showroomdan itibaren düzenleyebilmeniz çok hoş detaylardı. Ayrıca mod yapımı için de çok uygundur. TDU serisinde bulunmayan Porsche ve BMW gibi otomobilleri oyuna ekleyebilir, kar ve plaka modları ile zevk katabilirsiniz. Ayrıca bu yeni otomobiller Forza gibi oyunlardan convert olduğu için içi ve dışı da TDU'dan üstündür. Yanlış hatırlamıyorsam, TDU 2 için Rus kardeşlerimiz online modu yapmış idi. Denemedim ama.
Mod işleri ile meraklı olan arkadaşlar özelden ulaşabilir. TDU 1'de freeroamda gezen Mclaren F1 kullanan bir şahısa sevdiğim kızın adını koyup onurlandırmışlığım vardır. Öyle severim efendim.
Oyunda motosikletler de bulunmaktadır lakin dlc ile gelmektedir, halbuki ilk oyunda dlc'ye ihtiyacınız olmadan sürebiliyordunuz. İlk oyununu daha çok sevsemde bahsedildiği gibi ikinci oyunda yeni detaylar bulunmaktadır.
Oldukça fazla detaya ve araç yelpazesine sahip olan, hak ettiği değeri görememiş oyun. Diğer arkadaşların söylediklerine ek olarak, SUV araçlarda bulunmakta ve off-road yarışlarıda içermektedir. Haritada gezinerek bulduğunuz hurda araçlarda oyundaki güzel detaylardan biridir.
Not 1: İçinde kocaman bir garaj bulunan tekneyi aldığınızda dibinizi düşürebilir.
Not 2: Hala oynayan varsa ''unoffical patch'' adı altında supra, r-34 falan eklenilebilen bir dosyaya internetten ulaşabilirler.
bunlar da ilginizi çekebilir