2012'de üretimine başlanan ve 85 kwh batarya ile 400 km üzerinde menzil vaat eden plug-in elektrikli araç.

762 bhp güç ve 931 nm tork üreten versiyonlarıyla, 1 (evet yazı ile bir) ileri şanzımanı ile ve otopilot özelliğiyle kendini uzaylıların ürettiğini düşündürür. doğrusu bunu üreten şirketin sahibi uzaya roket gönderen de bir adam (bkz: elon musk). dolayısıyla uzaylı zihniyetinin sirayet ettiğini söylemek yalnış olmaz.
Sessiz sakin önüne geleni delik deşik eden otomobil. Çok yüksek hızlara çıkılmadığı müddetçe, üretilmiş bir çok otomobile kök söktürür.

Elektrik denince insanların aklına tasarruf geliyor belki ama kazın ayağı pek öyle değil.

Youtube linki
Orta panelinde bildiğin 82 inç lcd olan otomobil.

Nedense hala alışamadım şu görüntüye ve teknolojiye. Sanki bir şeyler mekanik iken daha ruh sahibi gibi geliyor. Sanırım zamanla alışacağız.
otomatik park etme özelliği deneme aşamsında olan otomobil.

şimdilik oldukça basit bir çalışma sistemi var, sadece etraftaki objeleri algılayıp ona göre gaza basıp basmamaya karar veriyor. ama ilerisi için umut vaat ediyor mu? ediyor.

video linki
34GUC plakalısını Tem'de görünce gözlerim parlamış, suratımda gülümseme oluşmasını sağlayan şaheserdir. plakaası da karakterine uymuştur.
Ülkemizde satılmlayan bu otomobili bir şekilde kullananlar var. Hatta yayınlanmış testi bile var. New York sokaklarından gelen bir Tesla Model S 70D testi: Tesla Model S 70D
artık 500 dolar veren herkesin sahip olacağı araba. tabiki akülü olanı. tesla markası çocukları unutmamış. 10-15 km menzile ve 5-10 km/h arası değişen hıza sahipmiş. ufak ekstralar karşılığında aracınıza müzik sistemi, ledli farlar ve eşya gözleri gibi aksesuarlar ekletebiliyorsunuz.

ufaklıklara özel - 1
ufaklıklara özel - 2
ufaklıklara özel - 3
Geçen gün arkadaşım yeni aldığı mavi p85d modelini göstermeye geldi, gerçekten bugüne kadar bindiğim hiçbir araca benzemiyor. Herkesin bildiği gibi sessiz bir araç ama böyle olacağını bilmenize rağmen o sessizliği insanı şaşırtıyor, böyle arabaya binersin kontağı açarsın en azından arabanın çalıştığını ya sesle ya titremeyle bişeyle hissedersin ya o yok işte. Insane modda kalkışta gerçekten çok hızlı ve çok farklı bir deneyim, bi anda durup dururken sessiz bir biçimde koltuğa yapışıp ilerliyorsun, sadece çok tiz bir elektrik motoru sesi duyulabiliyor.

Tanım olarak yollarda gezebileceğiniz rollercoaster diyebilirim kendisi için. Çok etkileyici bir araç.
norveç'teki bir üyesinin dolum istasyonunda kısa devre yaparak cayır cayır yandığı otomobil. bir de nasıl yandıysa neredeyse tamamen yok olmuş.
avustralyalı bir havayolu şirketinin boeing 737 ile versus yaparak güzel bir reklam filmine imza attığı model. p90d versiyonuyla beraber piste çıkan boeing, başta tesla'nın biraz arkasında kalıyor. akabinde farkı kapatıyor. tesla yine biraz atak yapsa da sonuçta bu bir uçak, daha ne kadar kafa tutabilirdi ki?

ilgili video
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri