2003'te kurulan sadece elektrikli araç üretimi yapan amerikan markası. isim babası nicola tesla'nın hakkını vererek gayet başarılı modeller üretiyorlar. elektrikli ilk spor araba için,

(bkz: tesla roadster)
Şirket planları olarak 2018'e kadar kâr etmeyi gözden çıkarmışlar. Bugüne kadar da kâr etmedikleri gibi tek gayeleri 2018'e kadar yatırım yapmalarıymış. Helal olsun diyelim ne diyelim.
tesla model s ef-sa-ne.
elektrikli araçların pilleri için panasonic ile el sıkışan marka.

birçok otoriteyi ters köşe yapmışlar. zira volkswagen ve general motors gibi devler lg firmasıyla anlamış. tesla'nın da lg veya samsung demelerini bekliyorlarmış.

zaten daha önceki prototipler için araç pilleri panasonic'ten tedarik edilmiş. yine el sıkışan taraflar 2020'ye kadar aynı çatı altında üretim yapacaklar. bakalım panasonic için güzel bir adım ama tesla pişman olur mu?
www.tesla.com domain adresine kavuşmuş şirket.

uzun süredir bu adresi almak için çabalamış ancak girişimleri sonuçsuz kalınca www.teslamotors.com adresini kullanmak zorunda kalmışlardı. ancak artık tesla.com'a girince site sizi teslamotors'a yönlendiriyor.

tesla.com ise 1992 yılından beridir stu grossman'a aitti. bir bilgisayar mühendisi olan amerikanlı eleman, tesla'nın da büyük bir hayranıydı. siteyi nicola tesla ile ilgili makale ve bilgilerin paylaşım noktası olarak kullanıyordu. artık şirket nasıl bir teklifte bulunduysa adam bu idealinden vazgeçmiş.
(bkz: elon musk)
bu sabah itü kanlı kavak girişine 200 metre kala yolda kalmış arabamsıdır. modelini bilmemekle beraber, ilk karşılaşmamızda yolda kaldığını görmem; bende ilk tanışmada ossuran kız efekti yaratmıştır. ayrıca sahibine de etmek istediğim 1-2 kelam var. kardeş gray marketingden tesla getirdin, dünya para verdin hava atıcam diye. gittin gri mi aldın ?
dünya paran olsan da sen bir zevk fukarasısın.
touch titans grubu mühendislerinin çalışmalarıyla zihin gücüyle hareket edebilen arabalara sahip marka. aklımı kaçırcam yakında. acaba 1 nisan şakası mı dedim, gerçek çıktı. yapmayın böyle şöyle oğlum, hazır değilim ben daha.

ilgili video
otomobil dünyasına bambaşka bir soluk getiren marka. kısa sürede büyük fark yarattılar. normalde büyükbaşların ezmesi lazımdı kendisini ama aradan sıyrılarak kendilerine yer açtılar. hatta bu gidişle hepsini de geçecek gibiler.
fransa'nın alsace bölgesinde bulunan bir nükleer santrale avrupa'daki üretim üssü olarak yerleşmeyi planlayan şirket.

guardian haberi
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri