botla veya topuklu ayakkabı ile araba kullanmaktan daha sakıncalı durum. özellikle uzun yolda parmak arası terlikle yapıyorsanız, ölümcül kazalara sebebiyet verebilme olasılığı artar. zira ince terlik altı pedalların arasına sıkışabilir, bir yere takılınca bükülüp katlanabilir veya pedalın üzerinden kayabilir.

biraz rahat edeceğim diye güvenliğinizden taviz vermeyin.
tehlikeli olabilir. pedala takılması vb. durumunda kaza riski taşır. onun yerine terliklerinizi çıkarıp çıplak ayak kullanmak tercih edilebilir.
yalın ayak araba kullanmak'tan çok ama çok daha riskli durum.
Pedalların arasına sıkışacak olan terlik sizi bir uçuruma, duvara, kamyonun altına yani kısaca cehennemin dibine götürebilir.
Özellikle tatile gitmiş olan bünyelerin yaptığı eylem.

Çıkar terliklerini koy kenara güzel abim, çok daha rahat olacak öyle.
ayak terleyince terliğin ayaktan kayması göz önünde bulundurulduğunda çok tehlikeli olabilecek eylem.
Sedan bir araçta bile cabrio hissi veren durumdur.
yazlık yerlerde bakkala, markete filan giderken sıklıkla yapılan durum. uzun yolda ise tehlikeli.
presibim dediğim konu.. Topuklu ayakkabı giysem bile giysem, hava çok sıcak bile olsa arabaya binince o ayakkabılar hemen değişir.. ayrıca prensip olarak terlikle veya topuklu ile araba kullananların araçlarına binmeyi tercih etmem.. isterse rally pilotu olsun...
hiç hoşlanmadığım tasvip etmediğim bir davranıştır. evin önünde manevra yaparken bile ayakkabının topuğuna dahi basmam, eğer çok sıcaksa yazlık keten ayakkabı giy kardeşim terlik nedir yaaaa..
çok sıkıntılı durum özellikle garaj gibi dar yerlerden çıkarken araba manuel vites ise terlik debriyajdan kaydı mı benim gibi tamponu duvara geçirme tehlikesi yaşayıp el frenine abanıp motoru stop ettirerek durumu kurtarabilirsiniz.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri