hepimizin başına en az 1 kez gelmiş, aklın sürekli arabada kalmasına sebep olan olay. o tehlikeli mekana park etmek kimse istemez işte o an ya başka yer yoktur ya da acil bir iş vardır, oraya bırakmak zorunda kalırsınız.

gittiğiniz yerden bir bok anlamazsınız, çünkü kafa hep arabadadır. 'acaba çalarlar mı?', 'acaba biri vurur mu?' gibi sorular kafanızın içinde döner durur.

ben bu gibi durumlarda genellikle kalkıp arabaya gider yerini falan değiştiririm, asla durumu kabullenemem. siz siz olun 2 tur fazla gezin ama arabayı güvenli bir yere bırakın.
Tehlikesiz yerde dahi çöldeki bahtsız bedevi olduğumdan tehlikeli yere koyduğum arabayı düşünemiyorum. Ömrüm boyunca kaderim oldu benim. Çocukken de en güzel bisiklete hep ben sahiptim ve bisikletin başına mutlaka bir şey gelirdi. Bir kere hiç unutmam lojmandayız koskoca futbol sahasına geldik bisikletimi koydum. Ortalama 6-7 dönümlük boş arazi. Sen gel çocuğun teki bisikletimin direkt yanına bisiklet koy. Sonra onun bisikleri rüzgardan düş, benim bisikleti düşür. Bisikleti de yeni almıştım ulan koskoca yerde bisikleti koyacak tek yer benimkinin yanımıydı diye çocuğu dövmüştüm.

Şimdi aynı şeyler arabalarda başıma geliyor ama bu sefer çocuk kavgasına benzemiyor.
kafanızda binbir türlü sorunun dolanmasına sebebiyet verir. en önemlisi de: park edilmez tabelası yoktu ama acaba oradan arabayı çekerler mi ya?
Bazen de umursamaz insanlar tarafından gerçekleşrilen durumdur. kendi arabanı düşünmüyor olabilirsin ama benim arabama / yoluma saygı duymak zorundasın.

Ben dönel kavşağın ortasındaki çim alanına diklemesine arabayı parkedip a101'den alışveriş yaptıktan sonra trafiği batırdığı halde umursamayıp binip giden osmanlı tuğralı + akp plakalı range rover görmüştüm.
Genelde saçma, dönemecin dibinde, tehlikeli olabilecek yerlere park etmiş araç gördüğümde plakasına bakarım. Ezici bir çoğunlukla da filo ibaresini görürüm o plakalarda.
Ehliyeti ilk aldığım zamanda bomboş otoparka bile bıraksam içimde bir dert olurdu, acaba vurup kaçmasınlar diye gerçi hala içten içe hissederim orası ayrı. Burası Istanbul neler neler oluyor trafikte , yaşadıkça insan şaşırmıyor .
Ulan sabah başlığa entri girdim öğlen bir alışveriş merkezine gittim ve başıma geldi yine.

Zaten çok sıkıntılı bir yere aracın solunu tamamen yanaştırdım. Sağ koltuktan indim. Sağda baya bir yer var. Araba da var ama o ortalayıp düzgünce girmiş. Neyse o çıktıktan sonra öküzün teki sen gel aracımın sağ tarafına da sıfır gir. Kendi aracıma bagajdan girmek zorunda kaldım. Bagajdan girdim arabaya. Ulan bir sinir oldum adamın arabasını tokatlıyorum. Peki araba ney? Arka camından kopya veriyim mi? Arka camda kocaman bir sticker var. Hmmm ne stickerı acaba???? Evet evet doğru tahmin ettiniz. Otttooooman empayr. Araç da tabii ki fiat doblo.
kimi zaman gerçekten ihtiyaç sebebiyle,kimi zaman da bencil insanların kendi çıkarları doğrultusunda aracını olup olmadık yere park etme olayıdır.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri