Sapıklık derecesinde kaliteli fren komponentleri satan firma.
6 piston tarox kaliperleri son günlerde moda olmuştur. İstanbul Park ile haşır neşir olan bir çok track day'ci bunlardan bir tanesinin hayali ile yanar tutuşur.
firma öyle fren kitleri üretir ki eğer maddiyatınız yeter de aracınıza uygun bir kiti bulup takarsanız önce basmaya kıyamazsınız. Sonra sert ve ani basmak zorunda kalmamak için dua edersiniz çünkü kemeriniz takılıysa ciğeriniz göğüs kafesiniz ciddi baskı yer. Silikonluların görseli bozulur yeniden estetiğe ihtiyaç duyarlar. Arkadan gelenler bir bir patlar zincirleme kaza olur. Abartmadım, 1 sefer ön arka tarox disk ve kaliper kitli polo gti a bindim. Arkadaşım benden habersiz ve şuursuzca bastı frene. O günden beri diskler kayık belimde. Ameliyatıma destekte çıkmıyor.. Alabilen varsa aracına alsın çünkü safety first.
Kalın abilerin fren kiti'dir.
En ucuz seti neredeyse 4.000tl. O paraya motosiklet alınıyor arkadaş.
Polo GTI aracımda B30-6 kaliperli, F2000 diskli ve daily use-track use karışımı olan Corsa balatalı fren kitini kullandığım marka. Başta evdekilerden ne gerek var gibi tepkiler alsamda abimin bu frenler sayesinde benim aracım ile birkaç kez kaza atlatmasından sonra gönüllerde taht kurmuştur. Ancak asıl performansını pist asfaltı üzerinde görebilirsiniz çünkü dışardaki dandik asfaltta fren pedalı daha yarıya gelmeden lastikleriniz zemini tutamamaya başlıyor. Semi-slick ve pist asfaltı kombinasyonunda deneyimlediğiniz ise "artık bir yarış koltuğu ve kemeri alayımda direksiyona kafa atmayayım" diyorsunuz.
Başlığa bakıp ta meraktan araştırdığım, kendi web sitesinde 12 pistonlu kaliperini görmemle beni dumura uğratmış marka. Ne yalan söyleyeyim frenler hakkında çok bilgili değilim lakin 12 pot nedir arkadaş, lastikleri dikdörtgen yapar o güçle... Resmen karpuz dilimi gibi duruyor jantın içinde!!

Son olarak bu frenler RS3 için uygulanmış ( B400RT adı), artık motorunu ne hale getirmişlerdir bunu kullanmak için hayal bile edemiyorum...
Kendisi hakkında bilgi öğrenene kadar ebcbrembo gibi hayallerimiz varken, daha da sinir bozan fren sistemleridir. Anlatıldıkça ağzım daha da sulanmıştır.
Her türlü parçası ayrı kaliteli olan üretici. Gerçekten de fren sistemleri konusunda tepedeki marka diyebiliriz kendisi için. Saygı duyuyor, daha çok para kazanıp bir adet setini almak üzere diyoruz.
Ben cadde kıllanımı için böyle bi işe girmem fakat pist için alırsam tarox.Sabah erkenden gider İstanbul parkın girişinde güvenliklerin yardımıyla takar pistte kullanırım sadece.
Dün B30-6 kaliper için ve stock arka kaliperler için Corsa balata siparişi verdiğim fren üreticisi, ikisi toplamda 246 pound tuttu bende oo iyi ya falan diye düşünürken (pound'u hala 3,5 falan sanıyorum) GBP-TRY 4,30 civarlarında olduğunu öğrenmemle baya bir üzüldüm.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri