darbe girişimi esnasında yollara çıkan tankların ezdiği araçlardır.

herkesin aklına o gün, bu araçlara ne olacak sorusu geldi. özellikle de aracı ezilen insanların. istanbul'da ezilen araçlar topkapı yediemin otoparkı'nda toplanmış. 10 araçtan şu ana kadar 2'si sahiplerine teslim edilmiş.

başbakan binali yıldırım, vatandaşların zararının tazmin edileceğini söylemişti. tabii bunun için vatandaş olarak başvuruda bulunulması gerekiyor. öncelikle araçların plakaları halen okunabilir vaziyette olduğu için otoparkı arayıp plakayı söylediğinizde araç çıkıyor. ayrıca polis karakoluna gidip tutanak tutmanız gerekiyor ki, elinizde kasko şirketine gösterebileceğiniz bir belge olsun.
türkiye sigorta birliği'nin de destek açıklaması yaptığı araçlardır.
normalde teminat kapsamında olmamasına rağmen maddi zararların karşılanması yönünde kara almışlar.
ezildiklerini gördüğüm ilk an aklıma gelen sorudur. ne olacak acaba diye dakikalarca düşündüm, devlet'in el verebileceğini hiç düşünmemiştim. neyse geçmiş olsun.
İkinci el satışıyla uğraşan bir arkadaşım 'tankların ezdiği otomobiller eninde sonunda bize gelecek, ne yapacağız onları?' diye hayıflanıyordu geçen. Sanırım bir şekilde toparlanıp ikinci el pazarında satışa çıkacaklar.
Toplanacaginin mumkun oldugunu sanmiyorum ne yapacaklar komple yeni tavanmi yapacaklar
Devletin elini uzatacağını ilk andan itibaren kestirmiş olduğum araçlardır. Hiç korkmayın, aventador ezseler dahi devlet bu girişimden dolayı aynısını alıp yerine koyacaktır.
Bizim sanayiye düşerse bel altı temizlik boyası, çıtır hasar diye satılır, bişey olmaz.

--- spoiler ---
FETÖ'nün darbe girişiminde meydana gelen sigorta hasarları için ödemeler başladı.
Teminat kapsamında olmayanlar için de bazı şirketler, kendi inisiyatifleri ile teminat kapsamı dışına çıkarak "lütuf ödemesi" adı altında müşterisinin masraflarını karşılıyor.

Bu şirketlerden biri olan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, Anadolu Sigorta olarak demokrasiye ve Türkiye'nin bütünlüğüne karşı yapılan darbe girişimini lanetledi.

Şirketin yurt çapına yayılmış 5 bine yakın acentesi ile sigortalısının yanında durmaya ve faaliyetlerini kesintisiz sürdürmeye devam ettiğini vurgulayan Ülken, "Bu elim olaylar sırasında meydana gelen sigorta hasarları arasında teminat kapsamında olmayanlar da bulunmaktadır ancak olağanüstü bir durumda sigortalısına destek olmak amacıyla şirketler, kendi inisiyatifleri ile teminat kapsamı dışına çıkmayı tercih edebilirler. Sigortacılıkta 'ex-gratia' olarak bilinen ve “jest, lütuf ödemesi” diye Türkçeleştirilmiş bu metot, geçmişte şirketimiz tarafından da pek çok kez uygulanmıştır" diye konuştu.

EUREKO: ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

Eureko Sigorta Teknik’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Süha Çele ise Türkiye'nin geçtiği bu süreçte, Eureko Sigorta olarak üstlerine düşeni tereddütsüz bir şekilde yapma kararı aldıklarını anlatarak, bu kapsamda ivedilikle çalışmaları tamamlayarak, olaylarda şehit olan sigortalıların prim borçlarını sileceklerini, malları zarar görmüş olan sigortalıların maddi zararlarının karşılanacağını ve sağlık sigortalılarında oluşan her türlü tedavi giderlerinin genel ve özel şartlara bakılmaksızın tamamının limitsiz olarak ödeneceğini söyledi.

AXA: 238 HASAR İÇİN ÖDEME YAPILACAK

Axa Sigorta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan ve İcra Kurulu üyesi Özer Şimşek de 238 hasar dosyası için toplamda 905 bin lira hasar ödemesi yapılacağını ve ödemenin büyük bir kısmının gerçekleştiğini bildirdi.

Unico Sigorta Genel Müdürü Cenk Tabakoğlu ise darbe girişimi sırasında meydana gelen olaylardan kaynaklanan hasar ihbarları aldıklarını ve bu hasarların ödenmesine yönelik tazminat değerlendirme sürecini başlattıklarını dile getirdi.

Olayların ardından sigortalılar Anadolu Sigorta'dan 1 milyon 330 bin lira, Axa Sigorta'dan 905 bin lira, Eureko Sigorta'dan da 310 bin lira hasar ödemesi talep etti.
--- spoiler ---

kaynak: ntv
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri