initial d'de Bunta Fujiwara'nın oğludur. En yakın arkadaşı motorsporları aşığı olan Itsuki Takeuchi'dir. Dizinin başlarında kendisi bir benzin istasyonunda pompacıdır, araba kullanmak konusunda çok yetenekli olduğu söylenemez. Sonra patronu kendisinin aslında çok yetenekli olduğuna inanır ve olaylar gelişir.
Her petrolhead'in çocukluk kahramınıdır.
--- spoiler ---
İlkokul 5. sınıftan beri direksiyon başında olan dizinin esas oğlanı. Her sabah güneş doğmadan babasının tofu dükkanından aldığı tofuları dağın başındaki bir otele götürmek üzere yola çıkar.

Dipnot: Tofu: beyaz peynir gibi görünen soyadan üretilen bir tür yiyecek. Ekmek, pilav gibi katık niyetine doyurma amaçlı yenen gıda.

Elemana babasının yaptırdığı bu iş çok angarya gelir. O da bir an önce eve dönmek için yollara tapa gaz gitmeye başlar....

Neyse bizim esas oğlan biraz saftır, arabadan cacık anlamaz hatta Itsuki'nin dalga malzemesi olur ama bilmezler ki Akina hayaleti ta kendisidir.
--- spoiler ---
Takumiden ziyade babası buntanın hayranı oldugum yok böyle bir yetenek ve coolluk dedigim dizi hatta bildigim kadarıyla filmide çekilmiştir.
(bkz: hachi roku)
"Düzlükte uzarsın eyvallahta, virajda yakalarsam sıkıntı büyük" sözlerinin sahibi olan, -Akina civarında- "Tofuman" olarak anılan Japon delikanlısı.
Dipnot: Japonca'da Takumi "zanaatkar" anlamına gelir.
"son motor bükücü" diye tabir ettiğim karakter.
Sözlük sayesinde haberdar olduğum initial d 'nin ana kahramanı, project d'nin downhill yıldızı. Karakterin gelişim sürecini izleyebiliyoruz. Her yarışta yeni teknikler öğrenerek kendini geliştiriyor. Tabi her anime gibi bu dizide de karakterler çok köşeli hatlara sahip yani kötü çok kötü, iyi çok iyi. Takumi içinde abartı cool bir tasarım var ama dediğim gibi animelerin doğasında var .Bunun dışında hachi-roku'ya bir motor takmışlar baba spoiler vermemek için söylemeyim.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri