Malum zor meslek vesselam. Sarhoşu, fanatiği, beyefendisi, kerimcan durmazı biner durur bu sarışınlara... Trafikte bilmem kaç saat direksiyon sallarlar. Dedikodu dinlerler dert çekerler. Mahkemede şahitlikleri bile kabul edilmez. Her ne kadar hanzosu barzosu varsa da bi o kadarda saygın emekli öğretmeni vardır bu mesleğin...

Bundan önce Sıfır ÖTV ile taksici esnafına bir kıyak geçilmişti. Aracını yüksek modelle değiştirenlerin yanında yine dandik arabaları ucuza alıp masrafını azaltanlar oldu. Yollar onların çile onların gözümüz yok allah onların tekerine taş değdirmesin.

Daha sonra ülkemize giriş yapan UBER taşımacılığı korsan taşımacılıkla bir tutup bunu da yasaklattılar. Artık uber kullanan ve uber şoförü olanlara büyük cezalar geliyor.

İşin civcivli kısmı buradan sonra başlıyor.

Takside de artık kısa mesafe tartışması son buluyor.
Hepimiz bu durumda kalmış ve çeşitli münakaşalara girmişizdir. Şimdi taksiciler için iyi kısa mesafeciler için kötü haber geliyor.

--- spoiler ---
Taksi tarifelerinde büyük değişiklik... Kısa mesafe için sabit ücret ödenecek Taksiciler Odası Başkanı Yahya Uğur, taksilerde en kısa mesafenin 8 lira 75 kuruş olacağını açıkladı. Kısa mesafe problemini çözmek için böyle bir düzenlemeye gidildiğini belirten Taksiciler Odası Başkanı Yahya Uğur, en kısa mesafenin 8 lira 75 kuruş olacağını açıkladı. Uğur, uygulamanın başlangıç tarihinin ilerleyen günlerde belirleneceğini de vurguladı.
--- spoiler ---

Bir de korsan taksinin önüne geçilirse taksiler krallığını ilan eder. aaaa pardon trafik sigortası dertleri de var :(

Haber ve kaynak link
trafiği katletmeleri hakkındaki yardımı da mı devlet veriyor acaba bunlara?
o geriye kalan 1 lira 25 kuruşu verecek taksici bulursanız bana da haber verin dedirten haberdir.
bu uygulamada bilcümle taksi şoförünü suçlamaya dışlamaya gerek yok. plaka kirasını çıkarmak için adamlar eşek gibi çalışıyor. çok iyi şoförlere de rastladım ben istanbul'da. tabi şerefsizlikte level atlayanlar da var. asıl suçlu plaka sahipleridir genşler. bu herifler kura, enflasyona bakmaksızın plaka kiralarını zıplatır durur. şoförün kanını emer. bu adamları bu kadar yozlaştıran rant sistemidir. taksimetrede 5-6 lira yazıcak kadar yere de binme bi zahmet. ama paranın üstünü almazsam hır çıkar ha.
Yahu cebimizden para çıkmamasını sağlayacak bir otomobil haberi duyamayacak mıyız? Yok yakıta zam, yok köprüye bindirim geldi, yok ÖTV arttı, yok takside kısa mesafe bilmem nesi. Yeter yaaaaaa!
Uzun yıllar boyu Şişli-Mecidiyeköy civarlarında oturdum, Beşiktaş, Levent, hele hele Taksim civarından taksiyle eve dönmek istediğim zamanların %80'inde ya kabul etmeyen, ya da öfleyip pöfleyen, hatta söylemeye yüzü olmayıp arabayı stop edip abi akü bitti galiba ayağı yapan taksicilere denk geldim (tabi biz salağız,araba kullanmayı falan bilmiyoruz ya), ki o zaman bile taksimden 12-13 lira yazıyordu, şimdi 15 lira olmuştur. Şimdi işin haksızlık kısmını geçiyorum( bir kere taksimetre açılış ücreti denen şeyin amacı budur zaten) , bu taksicilerin falan bu parayı beğenip kısa mesafe yolcu alacağını mı sanıyorsunuz ?
Taksiye bineceğime garajdan Flash'ı mı çıkartayım daha iyi gibi bir düşüncem var ne dersiniz ? ? ? ? ? ?
trafiğin içine etme vergisi vermeleri lazım taksicilerin
bunlar da ilginizi çekebilir