son dönemlerde iyice tırmanmış gerginliğin son haberidir. küçükçekmecede bir taksici uber aracını durdurmaya çalışmış, durmayınca da arkasından 4 el ateş etmiş ve hepsi de araca isabet etmiş.

bundan sonrası için kusura bakmayın sözlük.
bre orospu çocuğu, bu milleti, uçak kuşu gezen tavuğu kazıkladınız, havalimanı patlamasından kaçmaya çalışanlardan servet istediniz, anadolu yakasından aldığın turisti avrupa yakası turu attırıp, sonra gebze üzerinden sabihaya bıraktınız şimdi çıkmış emek hırsızı uber diye havlıyorsunuz.
birincisi birilerine emek hırsızı demen için kişinin hırsızlık yapmış olması gerek, adamlar direksiyon sallamıyor mu emek vermiyor mu?
ikincisi sizin havlamanız gereken uber değil fahiş taksi kirası isteyen plaka sahipleri ve bu işi yapan galericiler. protesto edecekseniz, bıçak çekip lastikleri patlatacaksanız, araçları kurşunlayacaksanız adres bu şerefsizler.
her türlü dolandırıcılık şerefsizlik bu adamlarda. nerede uyuşturucu bağımlısı, sabıkalı, namus haini adam varsa ya dolmuş şoförü ya da taksi şoförü.
kimse çıkıp da bunlar azınlık demesin, azınlık olan bu mesleği geçmişten beri yapan ve sayısı bir elin parmakları kadar olan adamlardır.
kısa mesafe almazsın, 4 kişi almazsın, valizli almazsın, çocuklu almazsın, yolda trafik kurallarına uymadığın gibi terör de estirirsin, dexter gibi parçalayıp leşinizi denize mi atalım.
Böyle böyle kendi ayaklarına sıkıyorlar, azalarak yok olacakları günü en kısa zamanda görmeyi temenni ediyorum. Bu kadar kabahatli olup da hem suçlu hem güçlü çıkaamazlar herhalde.
Çok açık ve net alçaklık, hainlik, terördür. Uber sürücülerinin ses çıkarmayıp rekabet etmesinin sebebi;

Sınavla sürücü olmalarıdır.
Sabıka kaydıyla sürücü olmuş olmalarıdır.

Taksici mi?
Depoyu dolu verir dolu alırım akşam 7de al arabayı.

Zaten bir baltaya sap olacak insan eşşek değil istanbul trafiğinde direksiyon sallasın saatlerce.

Eğer bir tarafları yerse;
Sabıka kaydı, sınavla şöför olsunlar.
Tıpkı uberdeki gibi puanlasın yolcular yine uberdeki gibi 5 üzerinden 4.5 puanın altında kaldıklarında şöförlükleri iptal olsun. Ha birde haksız kazanca gelince taksi plaka sahipleri sabah uyandıklarında zengin oldular onu geçiyorum. Ne taksiciler fiş kesiyor (genelde evde unutuyorlar) ne uberciler. İki tarafta eşit.

Uber sürücüleride fiş kessin, taksicilerde. O zaman ne olacak?

Bunlara ek olarak, uber sürücülerinin d2 yolcu taşıma belgesi, yol belgesi bir ton harç sayfalarca izin belgeleri var. Turizm taşımacılığına kadar sorunsuz.
Yolcu listesi doldurulduğu takdirde, kimse dokunamıyor.
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı: Avrupa'daki Taksiciler gibi yakıp yıkmak istemiyoruz diye açıklama yapmış(Haberin kaynağı
Yakıp yıkmak, really nigga? Avrupa'daki taksiciler patlamada yaralıları bedava götürdü getirdi, siz akbaba gibi pusuya yattınız? Onu niye örnek almadınız?(Avrupa'lı taksiciler gerçekten yakıp yıktı mı onu da bilmiyorum). Devlet vergi teşviki verdi, turistlerin gelip gittiği yerlerde hala era'ları kullandınız. Turistlere çarptıklarınızın haddi hesabı yok zaten. Şimdi de mazlumu oynamaya başlamışlar, vay be.
Bu taksicilere (bkz: svihs) dediğim durumdur. Umarım azalarak yok olurlar. İdarecilerin artık bu konuya kesinlikle müdahil olması gerekmekte. Adamlar açık açık meclisi tehdit etmektedir. (bkz: yakıp yıkarız)
kullanan bilir. uber sadece vip vito yada transporterlardan ibaret değil. taksiciler de aslında uber sistemine kaydolup ordan müşteri alabiliyorlar. uberxl seçmeyip taksinakit yada taksikredi seçebiliyorsunuz. bildiğiniz sarı taksi geliyor. ee diyeceksin bunca tatava niye?
uber'e girmek için sabıka kaydı istenir :)
bunlar da ilginizi çekebilir