en basit tanımıyla taksi kullanan kişi, taksi şoförü.

daha ağır tanımlamalar da halkımız tarafından yapılır, bunlar genelde küfürlü olur. çünkü gitmek istediğiniz "a" noktasından "b" noktası asla bir taksici için uzun mesafe değildir. iki sokak öteye gitmek istersiniz, laf yersiniz; iyi bari bir mahalle ilerisine gideyim dersiniz, laf yersiniz. "havaş'a bırakır mısınız?" dediğinizde homurdanıp, havaalanına ben bıraksaydım diye cevap verirler. "havaalanına bırakır mısınız?" deseniz muhtemelen, gideceğin şehre en götürseydim bile diyebilirler. adeta kız arkadaş gibi triplenirler her şeye. ama daha agresifini düşün yani. sevmiyorum ben bu güruhu.
sinirlendirildiği zaman trafiktekilere bozuk para atan, trafik durursa levyesi ile saldırabilen, 'dövüşçü' tipi pokemondur.
Vakitlerinin büyük çoğunluğunu trafikte geçirdikleri için bütün yol hakları kendilerininmiş sanan meslek grubu. Büyük çoğunluğu saygıdan yoksundur.
efendi gibi olanını mumla aradığımız meslek grubu.
Kendilerini yolların sahibi sanan topluluk. Bu yüzden trafikte yaptıkları itlikleri bizzat kendilerine yapıyorum. Aralarında işini düzgün yapanlar da var ve bu yaptığım yanlış fakat yüzde 90'ı maganda. Bu yüzden kim ne derse desin trafikte taksicilerin yaptıklarını taksicilere iletmekte bir sakınca görmüyorum.
Kimisinin suratsız, kibarlıktan ve trafik kurallarından yoksun ama emekli olmuş üniversite de okuyan oğlunu okutmak için taksiye çıkan yakın gözlüklü iyi abilerinde olduğu kendilerine göre mesleklerinin zorlukları bulunduğu ve hiçbir zaman bozuk parası bulunmayan kişi ve kişiler.
Dünyanın en kötü otomobil kullanan insan grubu olabilirler. Yani en azından Türkiye'de böyle.

Ciddi söylüyorum, biraz dikkat etseler aylık maliyetleri yarıya inecek adamların.
İstanbul da yaşamıyorum. Bursa dayım ama ben bu adamları çok da haksız bulmuyorum bu trafikte biz bile işten eve giderken bunalıyoruz adamlar 8 saat civarı araba kullanıyorlar. Tamam bu onların haklı olmasına sebep değil tabiki insanların önüne kıramazlar ama psikolojik olarak düşünürsek eğer haklılık payları var gibi.
Ayrıca her taksici bir değildir.
Tüm durak bir olup bir çifte resmen suikast düzenleyecek kadar psikolojisi bozuk, can taşıyan araç sürücüleri.
Çok çok nadir saygılı olanları vardır ancak %99'u sorunludur.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri