Sn. Ekonomi Bakanımız tamı yanına 320.00 EURO -1.200.000 TL değerindeki yeni makam arabası satın aldı. Lexus Ls 600 L
Sorulan Almanya protestosu mı sorularına "hayır yeni bir makam aracına ihtiyacım vardı" diye cevap vermiş.
Kaynak
Edit: Şimdi farkettim başlığa büyük harf koyamıyoruz.
Orijinali TC olacak
Silinsin...
Almanya'yı protesto için gidip Lexus alan bakan gibi bakan helal olsun . 1.2 milyon TL az değil mi ? Ona zırh falan da yaptırsın biz öderiz 3-4 milyona kadar sıkıntı yok
benim paramla devletelere meydan okuyan bakanımıza sevgiler diliyorum. ne güzel memleket.
tercih dogru ama;

(bkz: el atina binen tez inermis.)

Ülkemizdeki devlet olgusu zaten bir şaka olduğu için ben bu kuruma şirket muamelesi yapmak istiyorum.

Ver sınırlardan gizlice sokmak için kullanacağın piyonlara Renault Fluence, biraz daha sıkı takıma Volkswagen Jetta, tamamsın işte. Ben senin için diyorum sayın cb.

Bir de filo olarak al, en boşunu al - ucuza gelir.

Not: CB'yi not olarak bile hiç sevmedim hiç.
Sanırım euro ile alınmıştır.
Yurt dışında yaşayan insanların Türkiye- deve geyiğine malzeme vermeye aday mesele.
Sayın bakanımızdan detaylı bir inceleme videosu istiyoruz. Her tarafını mıncıklayın, yeterince rafine mi rijit mi kontrol edin, ne yakıyor onu da anlatın lütfen bakanım. Bi de adalet bakanıyla 400 metrelik bi kalkış yarışı yaparsanız vlog tadında, çok şahane olur.
Ama ne kadar sağlam sağlam diye test etmeyin lütfen, malum eski gençlik ve spor bakanımız Suat Kılıç'ın konvoyu Ankara'dan Samsun'a giderken Sungurlu'da bir kazaya karışmış ve Suat Kılıç'ın makam S600'ü bir Doğan'a çarpmıştı. Doğan'ın kullanıcısı o kazada hayatını kaybetmiş ve suçlu sayılmıştı.Suçlu muydu bilinmez ama, Doğan Vs S600 gibi bir Crash Test olacağını düşünürsek, muhtemelen testin favorisi S600 'dü, yani ölümü kaçınılmazdı.
Neden mi kaçınılmazdı? Çünkü 10 - 15 araba baklava dilimi şeklinde, trafiği türlü tehlikelere sokarak;şehir içi-dışı fark etmeksizin anormal süratlerde seyrediyorsunuz sayın bakanım.Trafik ışıklarından falan zaten bahsetmiyorum, elinizden gelse trafiğe çıkacağınız saatlerde sokağa çıkış yasağı ilan edececeksiniz. Bakan olmanız, S600-760 ya da Lexus LS 600'e binmeniz size benim ya da trafikte bulunan her hangi bir insanın hayatını tehlikeye atma hakkı tanımıyor. Sizin canınız ne kadar kıymetliyse, vatandaşlarınızın canı da o kadar kıymetli sayın bakanım.

Konuyu biraz dağıtmış olabilirim ama çok dolmuşum, kusuruma bakmayın sayın sözlük sakinleri. A evet, ve sayın bakanım
Parçası,servisi yok. İkinci eli zayıf. Son sahibi olur. (bkz: swh)
Ekonomi bakanımızın yeni 1.200.000 TL (zırhsız hâli) değerindeki aracı hayırlı olsun. Çoğumuzun bir ömür boyu çalışıp zor elde edebiliceği bir mevlâ da devlet yetkililerine araç tahsis edilmesi biraz garip tabi ki. Devletimiz de tabi ki her şeyin en iyisi olsun en iyisi alınsın. E bakanlar en iyisine biniyor halk binemez mi? Biner. Vatandaşta maaşlarının son sınırlarını zorlayarak, kredi çekip "eşşek yükü" ile 103.071,43 TL olarak ülkeye giren ama vergi dolasıyla araca 257.400,00 TL ödeyerek satın alıyorsa (Volkswagen Passat 2.0 TDI SCR BMT 240 PS 4M Highline DSG, internet sitesinden girip detaylıca bakabilirsiniz.) ve bu satın aldığı araca dünyanın en pahalı akaryatını koyuyorsa, devletin "yap, işlet, devret" projesi ile yaptırdığı yola bir de para ödüyorsanız, bu işte bir sıkıntı vardır. Merak etmeyin, iki katı para verip aldığınız binlerce lira ödediğiniz vergileriniz boşa gitmiyor, devlete yeni en pahalısından araçlar alınıyor.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri