1.6 litrelik benzinli ve dizel motorlarına 1.4 litrelik turbo beslemeli bir motoru da eklemiş olan otomobil.
Motorların hepsi Fiat'tan alınma, bildiğimiz tanıdığımız motorlar.
Görünüm olarak ise eskisi ile hiç alakası olmayan bir suv üretilmiş diyebilirim. Çok daha dinamik ve lüks görünüyor. Özellikle ön tampon ve c sütunu ayrıntıları çok güzel olmuş. Kabin de bir Suzuki'den beklenmeyecek kadar hareketli. Kırmızı dikişli deriler ayrı bir güzel durmuş.
Yeni tasarımı ile iş yapacak olan otomobil.
Ülkemizde insanların Suzuki'ye bakış açısından dolayı satmayabilir, ben bunun dışında satmaması için bir sebep göremiyorum.
bu ayın sonunda ülkemizde satışa sunulacak olan yeni suzuki.
şimdilik sadece 1.6 litrelik benzinli motor versiyonu ile gl+ ve glx donanım seviyeleriyle geliyor.
suzuki’nin efsane haline gelmiş modelidir. satışa şubat sonunda çıkacak diyorduk ama biraz gecikmeli çıktı. fakat baz donanımda bile zengin bir donanım sunuyor. hele ki Premium segmentteki suv’lerle kafa kafaya oynayan glx donanım paketiyle iyice çılgın atıyor.

--- spoiler ---
euro ncap çarpışma testlerinden 5 yıldız alan vitara’da gl+ ve glx olmak üzere iki farklı donanım seçeneği sunuluyor. standart donanımı temsil eden gl+’ta dahi oldukça zengin bir donanım sunan yeni vitara, glx donanımında ise lüks segmentteki modellerde olmayan pek çok özelliği barındırıyor. gl+ donanımında, abs, bas, esp, yokuş kalkış desteği, lastik basınç uyarı sistemi, start-stop, sürücü ve yolcu ön-yan-perde ve diz hava yastıkları, otomatik klima, merkezi alarm, 10.1 inç’lik dokunmatik ekran ve navigasyon sistemi, geri görüş kamerası, bluetooth, hız sabitleme, deri direksiyon simidi, led gündüz farları, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar standart olarak sunuluyor. glx donanımında ise tüm bunlara ek olarak adaptif hız sabitleyici, radar fren destek sistemi, önde ısıtmalı süet deri koltuklar, anahtarsız çalıştırma, far ve silecek sensörü, panoramik açılır tavan, led farlar, elektrikli-ısıtmalı ve katlanabilir sinyalli yan aynalar standart olarak yer alıyor. yeni vitara’nın fiyatları, 73 bin 500 tl ile 91 bin 900 tl arasında değişiyor.
--- spoiler ---

6 ileri otomatik vitesin standart olarak sunulduğu model glx donanım paketiyle haziran ayında satışa sunulacak.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri