Suzuki Swift Sport'un üçüncü nesil modelidir, Frankfurt Fuarı'nda tanıtılmıştır.

Suzuki'nin belki de en çok sevilen modeli Swift'in Sport modeli yeni versiyonuyla Frankfurt'ta tanıtıldı. Eski nesillerin atmosferik 1.6 motorunun yerine turbo destekli, 1.4 litre, 140 bg güç ve 230 Nm tork üreten bu motor, toplam gövde ağırlığı 80 kg hafifleyen Swift'i hot hatch sınıfında rekabetçi bir hale getirecektir. Boş ağırlık 970 kg ile bir ton barajının altında kalıyor!

0-100 km/s hızlanma konusunda henüz net bir veri yok ama 6 küsur saniyeli veriler bekleyebiliriz. Otomobil önceki nesil Swift Sport'a göre 40 mm genişlemiş, 15 mm alçalmış ve aks mesafesi 20 mm uzamış. İz açıklığı da önde ve arkada 40'ar mm arttırılmış.

Sport'da artık bir gelenek haline gelen çift egzoz çkışı korunurken, arka kısımdaki difüzör dikkat çekiyor. Önden bakıldığında da son derece agresif bir tasarım bizleri bekliyor, kabinde de üç kollu spor direksiyon, alüminyum pedallar ve kırmızı vurgularla eklemeler yapılmış.

Son derece şık görünen jantlarıyla Swift Sport üçüncü jenerasyonunda ilk kez turbo kullanarak, giderek artan rekabete oratak olmak istiyor.

Acaba diyorum, Suzuki Türkiye diyorum, 1.4 motor diyorum, hani vergi avantajı diyorum, buralara gelse diyorum, alınabilir bir seviyede olabilir mi fiyatı acaba diyorum???
tümünü gör
ilgili galeri