Suzuki Swift'in en performanslı modelidir.
1.6 atmosferik benzinli motor 136 hp ve 160 n/m güç üretiyor. Bu arkadaş 0'dan 100'e 8.7 saniyede çıkıyor.
1045 kg. ağırlığa sahip. Frenleri iyi deniyor ama sürüş dinamikleri hakkında pek fikrim yok. Şuan üretilmiyor diye biliyorum. Ama yeni modelinin 1.4 turbo beslemeli benzinli motor ve awd çekiş sistemine sahip olacağı söyleniyor. Ucuz spor araba isteyenler tercih edebilir.
Türkiye'de kıymeti bilinmeyen 'keyifli' arabalardandır.
Sürüş dinamikleri çok keskin değil, o yüzden eğlencesi çok fazladır. Yakıtı düşüktür ama yedek parça konusunda sıkıntıları var, bozulan parçanın yenisini bulmak sorun olabiliyor.
Yedek parçası konusunda bir kaç bilgim olan araba.
Parçalar aslında pahalı değildir, çok bozulan bir araba da değildir. Ama bozulduğunda parçayı bulmak da sıkıntı olabiliyor. Servis talep açıyor ama bir türlü parça gelmiyor, bu sanırım suzuki Türkiye'nin bok yemesi.
Segmenti ve fiyatına oranla korkunç başarılı fren performansına sahip araç.
Güçsüz oluşundan dolayı tercih edilmeyen otomobil.

Güçsüz oluşunu eğer bir kenara bırakabilirsek geri kalan tüm özellikleri çok iyidir. Yol tutuşu, frenleme, sürüş hissi bunların hepsinde kafaya oynar. Ama işte insan böyle bir otomobil alıp bmw 3.20d'ye geçilince canı sıkılıyor.
Herkesin frenlerinden çok memnun olduğu otomobil. Yurt dışında da oldukça iyi satış rakamları elde etmiştir.
Çift çıkış egzozuyla o sevimli görüntüsünün altındaki minik canavarı gizleyemeyen otomobil. Colt CZ3 sahibi olmasam tercih edeceğim bir araç olurdu
2. El alınacaksa dikkatli yaklaşmak gereken otomobil. malum sitede daha 50.000 kmde motor performansı %80'e düşmüş araçlar bulunabiliyor(muhtemelen LPG kaynaklı).
Atmosferik motoru ve hafif gövdesiyle 90'lı yılların hot hatch modelleri mantığında üretilen bir otomobildir.

Herkes yavaş olduğunu söylemiş olsa da gönüllerde taht kuran 106 GTi ile aynı 0-100 km/s hızlanma değerine sahip olduğu unutulmamalıdır.
fiyat&performans ın sözlük karşılığıdır, iyi yol tutar, kaya gibi sağlamdır, nürburgring de kiralık pist otomobili olarak en sık tercih edilen model olması konuyu özetleyebilir...
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri