1909 yılında japonya'da kurulmuş olan marka. gerçi ürettikleri arabalardan çok motosikletlerle adından söz ettiriyor. motosiklet ve hız dedi mi ilk akla hayabusa gelmiyor mu?

öte yandan oldukça bonkör bir şirket. aklınıza gelebilecek tüm markalarla modellerini paylaşarak iş anlaşması yapmıştır.
tam 300 sanat öğrencisinin tasarımları arasından seçilen logoya sahip firma. o kadar seçenek arasından bu mu çıktı capon kardeşlerim?

suzuki, japonya'da çok sık rastlanan bir soyisim. böyle yılmaz, öztürk gibin bir şey. markanın isim babası michio suzuki de bundan hiç gocunmamış ve markaya ismini vermiş. aslında bu halktan biriyiz, alçak gönüllüyüz demenin bir şekliymiş. bu yüzden de böyle sade bir logoyu kâfi görmüşler.
keicar kategorisinde de birçok araba üretmiş ve isim yapmış japon markası.
volkswagen ile yaşadığı ortaklığı kötü bitmiş japon üretici.

(bkz: 17828)
bu aralar mitsubishi ile beraber büyük sıkıntılar yaşayan marka. nedeni ise meşhur emisyon skandalı dalgası. 2010 yılından beri ve ayrıca hali hazırda satılmakta olan 16 model ~ 2.1 milyon araç için hükümetin belirlediği sınırların dışında methodlar kullandıklarını kabul etmişler. istifaların eli kulağındadır.
türkiye ayağının, trump towers'ın altında kidzmondo’da çocuklar için araba kullanmayı öğrenebilecekleri bir otomobil sürüş ünitesi açan firma.

--- spoiler ---
doğan holding çatısı altında türkiye’deki yeniden yapılanmasını tamamlayan suzuki türkiye, çocukların araç kullanımını en eğlenceli ve güvenli şekilde öğrenmesini sağlayan araba sürüş ünitesini trump alışveriş merkezi’nde yer alan kidzmondo’da açtı. gerçek dünyanın küçültülmüş hali olan ve yaklaşık 40 farklı meslek grubuna özel ünitenin yer aldığı 4000 m2 büyüklükteki kidzmondo’da, çocuklar artık suzuki sürüş ünitesinde araç kullanımı ile ilgili pek çok hayati bilgiyi eğlenerek öğrenecek.

günlük hayatta gördükleri gerçek markalar ve şirketler için çalışan ya da o markalardan hizmet alan çocuklar, kidzmondo’daki suzuki sürüş ünitesine girmeden önce bir eğitimden geçerek kidzmondo sürücü sertifikası’nı almaya hak kazanıyorlar. sertifikalarını almalarının ardından ise yine eğitmenlerinin eşliğinde güvenli araç sürmenin keyfini yaşayan çocuklar, emniyetli sürüşün ne demek olduğunu yaşayarak öğreniyorlar. sürüşlerini tamamlayan çocuklar suzukids boyama kitabının yanı sıra suzuki güvenli sürüş sertifikası almaya da hak kazanıyorlar.

suzuki genel müdürü ümit karaarslan, sokakları, caddeleri, meydanları ve binaları ile çocuklar için yaratılan kidzmondo’da yer almaktan büyük heyecan duyduklarını ifade ederek, şunları söyledi: “suzuki olarak edutainment konsepti yani eğlenirken öğreten eğitim anlayışı ile açılan kidzmondo’da çocuklara gelecekteki dünyalarını yaşama fırsatı sunan bu projenin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. burada araç kullanmak isteyen çocuklarımıza, bir eğitmen eşliğinde güvenli ortamda sürüşe başlamayı öğretiyor, yetişkinlerin dünyasını deneyimleyerek anlamalarını sağlamaya çalışıyoruz. küçük sürücülerimiz kidzmondo’da aldıkları eğitimlerle, trafikte olması gereken sürüş ve davranış kurallarını öğrenerek, bu bilinç ile hareket etmeye ve çevrelerini de bu bilinç ile yönlendirmeye başlıyorlar. suzuki sürüş ünitesi ile bilinçli ve güvenli araç kullanımını gelecek nesle öğretme fırsatını yakalamak bize mutluluk veriyor. onların trafik, emniyet, sağlık ve güvenlik kapsamında küçük yaşta eğitim vererek bilinçli birer yetişkin olmalarına katkı sağlamayı hedefliyoruz.”
--- spoiler ---
Baleno modeli ile EuroNCAP testinden 3 yıldır alan marka. fakat güvenlik donanımlı paketi ile 4 yıldız almayı anca başarmış.
Kompakt otomobil ve SUV uzmanı Suzuki, Swift ve Vitara’dan sonra yeni modeli Jimny’yi de Türk tüketicisi ile buluşturuyor.
SUZUKI’NİN EN YENİ CROSSOVER MODELLERİ IGNIS VE SX4 S-CROSS PARİS’TE YÜZÜNÜ GÖSTERECEK


--- spoiler ---
Suzuki’nin 2017 yılındaki en önemli yeniliklerinden ikisini temsil eden Ignis ve makyajlanan SX4 S-Cross modelleri, bu yıl 115’incisi düzenlenen Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkıyor. Yeni modellerin 2017 yılı içerisinde Türkiye’de yollara çıkması planlanıyor.


Japon otomobil üreticisi Suzuki, bu yıl 115’incisi düzenlenen Uluslararası Paris Otomobil Fuarı’nda en yeni modelleri Ignis ve S-Cross’un Avrupa tanıtımını gerçekleştiriyor. Kompakt otomobil üretiminde uzmanlaşan ve bu konudaki iddiasını ürettiği otomobillerle ortaya koyan Suzuki, yepyeni bir tasarım anlayışıyla Ignis’i geliştirdi. ‘A Plus’ segmentinde rekabet edecek şehirli bir crossover olarak tasarlanan Ignis, şık tasarım ve kullanışlılığı tek bir potada eritmesiyle dikkat çekiyor. Yenilikçi tasarımına rağmen Suzuki’nin ikonik çizgilerini koruyan Ignis’te bir dizi çevreci teknolojiye de yer veriliyor. Suzuki’nin ilk kez Baleno ile tanıttığı, hafif ve rijit platformu üzerinde yükselen Ignis’te, elektrik destekli SHVS hibrit motor seçeneği de görev yapacak. Ignis bu sayede düşük yakıt tüketimi sunarken performans anlamında da beklentileri rahatlıkla karşılayacak. Ignis, önümüzdeki yıl Ocak ayından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak.

Suzuki’nin Paris’teki bir diğer yıldızı olan SX4 S-Cross ise makyajlı yüzü ile otomobil tutkunlarının karşısına çıkıyor. Oturaklı ve ağırbaşlı tasarımını koruyan SX4 S-Cross, ağırlıklı olarak ön yüzünde gerçekleştirilen makyaj operasyonu ile çok daha rafine bir görünüme kavuştu. Aynı zamanda SX4 S-Cross’un iç mekanında da bir dizi yeniliğe gidilerek kalite algısı çok daha üst seviyelere çekildi. Makyaj operasyonu ile birlikte SX4 S-Cross’un motor seçenekleri yenilendi. SX4 S-Cross’ta görev yapan 1.6 litrelik benzinli motor, makyaj operasyonunun arından yerini 1.0 litre ve 1.4 litrelik BOOSTERJET direkt enjeksiyonlu turbo motor seçeneklerine bıraktı.

Küçük otomobil üretiminde uzmanlaşan Suzuki’nin otomotiv sektörünün büyüyen segmentlerinde geliştirdiği modellerle, önümüzdeki yıllarda çok daha yüksek satış rakamlarına ulaşacağına dikkat çeken Suzuki Genel Müdürü Ümit Karaarslan, Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan Ignis ve SX4 S-Cross modellerinin de bu konuda başarılı olacağına inandığını söyledi. ‘SUZUKI NEXT 100’ stratejisiyle üretilen modellerin markayı yeniden hak ettiği noktaya ulaştıracağını hatırlatan Ümit Karaarslan, “Suzuki’nin 2020 yılına kadar her yıl yeni bir model tanıtma hedefi var. Önümüzdeki yıllarda otomotiv sektöründe en hızlı büyümenin, küçük SUV, kompakt SUV, B segmenti ve A segmenti modellerde gerçekleşmesi bekleniyor. Suzuki’nin ürün gamı da bu büyüyen segmentlerle birebir örtüşüyor. Suzuki’nin en yeni modeli olan Ignis ve makyajlanarak çok daha şık bir otomobil haline gelen SX4 S-Cross’u önümüzdeki yıl Türk tüketicisi ile buluşturmayı planlıyoruz. Yeni modellerden aldığımız güçle, hedeflediğimiz pazar payına ulaşmak için önemli bir fırsatı yakalayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Paris Otomobil Fuarı’nın 1.0 numaralı holündeki, 511’inci stantta yer alan Suzuki, 29 Eylül saat 9.00’da düzenleyeceği toplantıda uluslararası basın mensupları ile bir araya gelecek.
--- spoiler ---
Nedense Suzuki'ye karşı hep bir sempatim vardır... Ağırbaşlı ve sempatik
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri