Benim için sarıyer-kilyos rotası en keyifli yoldur.
sağlı sollu ağaçlı yollar egzoz sesini yankılı duymanızı sağlar. boş bir günü yakalayabilirsiniz virajlar çok keyiflidir. bahçeköy yolu bu sebepten dolayı benim favorimdir.
Şile otobanını da eklememiz gereken yollardır.
Geceler kamyonların da olmadığı için yol bomboş oluyor. Asfaltta ters eğimler mevcut, alışmadan çok gezinmemek lazım.
Bana göre bu kategoriye giren bir yol Kennedy Caddesi.

Diğer adı sahilyolu.Florya'dan Sirkeciye kadar giden yol. Gece saat 3'e alarm kurup Bakırköy'den çıkıp Sirkeci'ye(Florya tarafında gitmezdim çünkü hem radarlar var hem de yol nispeten daha düz) gider hız kesmeden geri dönerdim. Dönerdim diyorum çünkü artık bıraktım. Nedeni ise yoldaki virajarın büyük kısmının ters eğimli olması, yolun çok engebeli olması(araba çok sektiği için bazen tutunma problemleri yaşıyordum), yine engebeli olması nedeniyle yolda su birikintilerinin olması. Bu sebeplerden dolayı bayağı kaza tehlikesi geçirmişliğim vardır.

Son olarak tüp geçit projesi yüzünden yolun belli yerleri kapalı(Yenikapı vs.) ve bolca kasisler var o yüzden oralar artık güvenli değil.
karadeniz sahil yolu tamamlandıktan sonra sinop - samsun arası benim için ayrı bir güzel oldu.
Riva yoluda güzel özellikle kış günleri boş oluyor Riva. Giristeki büyük plaj da boş, genelde soğuk kış günleri kavaciktan dürümleri kapıp arkadaşlarım ile 4 5 araba tempolu şekilde ve gazlayarak Riva yolu virajlarini geçmek suretiyle riva sahiline varılır ve dürümler sahilde afiyetle yendikten sonra yine aynı rotadan geri dönülür. Kavaciktan riva max 20 dk sürer, yakın bi rotadir yani.
Eski İstanbul yolu ve yanındaki köy yolları. Hem bir iki traktörden başka kimse olmuyor hemde müthiş kombine virajlardan oluşuyor buralar. Ama arabanın leylek spec olmasını öneririm, başlangıcında çok güzel olsada sonralarda bozuluyor yolun zemini.
Yeni yapılan Çekmeköy - Kurtköy yolu da çok güzeldir. 3 şerit ve yepis yeni asfaltı ile cezbeder.
Kesinlikle tavsiye edilir.
1- Şanlıurfa- Gaziantep arası, eski yol,
2- Osmaniye - zorkun yaylası yolu
3- Osmaniye- Almanpınarı yayla yolu
İzmir-Mordoğan arası sahil şeridi bol virajlı eski yoldur kendileri. Çok basmayın denize uçarsınız.
1- [ Trabzon Maçka-Hamsiköy] Her araba sevdalısının gitmesi gereken bir yoldur. Yeşillikler içinde ve böyle tatlı virajları olan bir yol ben görmedim. Deniz seviyesinden 1300 metre rakıma çıkıp bir hamsiköy sütlacı yeyip keyifle geri dönülesi bir yol. Not: Gümüşhane istikametine doğru Maçkayı çıkınca Sukenarı köyü yolundan giriniz.

2- [ Gümüşhane seregas- Gümüşhane merkez] Ziganadan indikten sonra bölgenin en hakim tepesine tırmanış sonrası vadinin en altında görünen Gümüşhaneye eski yapılar, virane köyler arasından geçerek soluksuz bir iniş. Rakım 1600 metrelerde olması lazım.

3- [Ankara akyurt - Çorum İskilip] Çok güzel iniş çıkışlara sahip, çok tatlı deveri olan virajlara sahip bir güzergahtır, bomboştur.

4- [Eski riva yolu mahmutşevketpaşa ayrımı-Sahilköy] İstanbuldan Şile istikametine giderken kullanılabilecek en güzel güzergahtır. Köyleri geçtikten sonra çok tatlı virajları olan sahilköy yolu sizi bekliyor.
  • / 5
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri