kanada’daki bir otonom araç merkezi yetkilisi barrie kirk'ün tezi.

adam diyor ki "sürücüsüz otomobiller tamamen hayatımıza girdiğinde sürücüler direksiyondan uzaklaşacaklar. hele hele uzun yollarda iyice canları sıkılacak. bu yüzden de beraber seyahat eden çiftlerin cinsel ilişkiye girme ihtimali hiç de az değil."

genel anlamda otonom araçlarda sürücülerin bazı durumlarda araca hakim olmalarını gerektiren bir açıklama yapmış abimiz ama başlığa taşıdığım cümlesi çok önemli. yani derdimiz seks değil burada, adam diyor ki arabada sürücüyü direksiyondan uzaklaştırırsan her şey olur. ki bence sonuna kadar haklı.
Tek tehlike bu degil. Su anda otonom araclarin seri uretime gecememelerindeki en buyuk neden olasi bir teror ya da benzeri bir olayda muhattap bulunamamasi. Su anda bu sorun uzerinde ciddi sekilde dusunuluyor
Fotoğraftaki kadının ayaklarına ne olmuş acaba diye düşünmekten düşünemediğim konu. Kadının ayakların ne olmuş olum, robot mu la yoksa o da?
Devletimizce asla kabul edilemeyecek mevzu. Bence bu yüzden sürücüsüz otomobiller bizim ülkemize giremez, petrolhead olarak fazlasıyla sevindim.
tek derdimiz bu olur umarım, benim düşündüğüm konu ise bu araçlar ne kadar mükemmel sistemlere sahip olsalarda illa kaza yapıcaklar ve ölümlü bir kazada kim sorumlu tutulacak mesela? Otomobil uzaktan hacklenip çalınabilir, yine uzaktan hacklenip insanlar kaçırılabilir vs. ne kadar kadar zor gibi gözüksede olmayacak şeylerde değil bunlar.
Ülkemiz içinse seksten önce terör eylemi olacaktır tehlike. Daha sonra da kesinlikle bilgisayar / akıllı telefon kullanımları gelir. Çünkü Otonom sürüşe sahip olmayan araçlara sahipken bile telefonu elinden eksik etmeyen halkımız var.
Aklima yok ki karikaturunu getiren aciklama
seviye 4 -sürücüye gerek duymadan, arabanın tamamen kendini idare edebilmesi- araçların halen deneme aşamasından olmasından dolayı sadece tartışma seviyesinde kalacak problem. merak edilen hacklenme, terör olayları gibi sorunlar aşıldıktan sonra seri üretime geçilecektir. milyarlarca dolarlık projeler böyle basit ve açık sorunlarla rafa kalkamaz. bunun üzerine de kafa patlatan, çalışmalar yapan bir ekip vardır.
açıklamanın kanada'dan geldiğini görünce tüm insanlığın aklını seksle bozduğuna emin olduğum önerme.
Bence sürücüsüz otomobillerdeki en boş tehlike. Eğer otomobil cidden yolunda gidebiliyorsa size ne insanların seks yapmasından? Bizim milletimiz kendi kullanırken seks yapıyor, senin bundan haberin var mı dostum?
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri