Az önce yapılan açıklamadır.

---

PÜİS, akaryakıt fiyatlarının artışına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Akaryakıt fiyatları, Türkiye petrol piyasasında EPDK tarafından uygulanan fiyat metodolojisi çerçevesinde; ürün fiyatı (rafineri veya ithal ürün fiyatı), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), toplam dağıtım payı (dağıtıcı+bayi karı) ile Katma Değer Vergisi’nin (KDV) toplamından meydana gelmektedir. Rafineri fiyatı, ham petrol ve döviz kuruna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. ÖTV ise maktu yani sabit bir rakamdan oluşmaktadır. Dağıtım şirketi ve bayi karı da çok az değişkenlik göstermektedir. KDV ise fiyatı oluşturan bu dört unsurun toplamı üzerinden yüzde 18 olarak hesaplanarak toplama ilave edilmektedir. Ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarındaki zamlar dünya petrol piyasalarındaki petrol fiyatlarının yükselişi ve ülkemizdeki döviz kurlarındaki artışlar sebebiyle yapılmaktadır. Ayrıca akaryakıt fiyatlarının hızlı artışının en önemli unsuru olan dövizdeki anormal yükselişten kaynaklandığı hususu ne kadar gerçek ise, döviz kurlarındaki artışın dış mihraklar tarafından gerçekleştirilen bir terör saldırısı olduğu da o kadar gerçektir. Ancak biz PÜİS mensubu ve yöneticileri olarak, milletimizin üstün sağduyusu ve eşsiz vatan sevgisi ile bu hain saldırıyı da başarıyla püskürterek döviz fiyatlarının kısa bir sürede inişe geçeceğine ve buna bağlı olarak akaryakıt fiyatlarında da düşüşlerin olacağına yürekten inanıyoruz. Bir kere daha altını çizerek ifade etmek istiyoruz ki, döviz kurlarındaki artışlar dış odaklıdır, provokasyondur, suni beklentiler yaratmak için yapılan hain bir terör olayıdır ve yakın bir gelecekte bitecektir. Devletine ve milletine yürekten bağlı olan PÜİS mensupları ve yöneticileri de bu milli bilinçle üzerine düşen görevleri sahip oldukları vatan sevgisiyle dün olduğu gibi, bugün ve yarın da daima yerine getirecektir" denildi.
keşke inanarak bir şeyler çözülse püisçim dedirten açıklama
ya bi s.. gidin diyerek yorum yaptığım açıklamadır. kaç senedir varil fiyatı 60 doları geçmeyen brent petrol fiyatlarına (şuan 56.46 dolar) bakıp piyasalardaki petrol fiyatlarının yükselişi diyorlar.. sadece buraya mı takıldın diyenler olacak, elbette buraya takılmadım ama bu siyaset içerikli yapılan açıklamalara bakınca ülke yöneticilerimizin iyi bir ekonomi yönetme becerileri ve iyi bir dış politikaları olmadığından böyle bir döviz artışı olduğunu anlamak çok zor değil.. bu noktada böyle açıklamalarla halktan anlayış beklemek de doğru değil.. daha değinilecek çok şey var bu konu hakkında da neyse..
fiyata ötv ekleyip sonra bu ötv üzerinden kdv almak bu becerilerinin olmadığının bir kanıtı zaten diyorum ve daha fazla siyaset yapmadan entry mi burada bitiriyorum..
Vatan millet Sakarya , dış mihraklar , Fetö , Uefa , Psa , Sony , Xbox , Cia , KGB , BMW , Fifa , Pes falan filan tamam inandırıcı oldu .
varili 120 dolarken de 5 liradan aldığımız olmuştu. çok pahalı felan demiştik. sonra 40 dolarlarda iken en ucuz 4.12 miydi ? 5 katı düşmüştü maliyeti yani o ara cep dolduran sayın devlet büyüklerimiz saray, maray inşaatında bizim depo giderlerimizi kullanırken şimdileri birazda cep boşaltsa, azcıkta ötv den kdv den indirim yapsa, ama vicdanmı var bizimkilerde. çıkıp orada burada suçlu arıyorlar. ya ne diye suçu başkasına atıyorsunuz. her kez biliyorki 1 lt benzini bize , kendi halkınıza tefeciler gibi, 3 litre benzin fiyatına satıyorsunuz. bunu yaptığınız kendi vatandaşınız. aynı saçma hırsızlık araç fiyatlarında da geçerli. bizde 1 araba fiyatına 2 araba alıyor elin gavurları.
Özet geçmek gerekirse dış mihrak hebele hübele böyle giderse benzincilere POMPACI demeye devam edeceğiz. Ama olsun double yol var.
bunlar da ilginizi çekebilir