Subaru'nun geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni, global platformu. Tam olarak üretim aşamasında değil ve ilk olarak yeni Impreza'da kullanılacak, daha sonra diğer yeni modellerde de göreceğiz . Yeni platformun yılın sonuna doğru detaylı olarak tanıtılacağı söyleniyor.

Bu yeni platformla Subaru'nun otomobilleri daha iyi yalıtım seviyesine sahip olacak, ayrıca daha dinamik bir sürüş karakteri sunacak ve daha rijit olacak. Subaru'nun açıklaması yeni platformun eskisine göre %70- 100 arası daha rijit olduğu yönünde. Ayrıca ağırlık merkezine de aşağı çektiği için direkt olarak yol tutuşu da artıracak.

Platform farklı tarzlardaki araçlarda kullanılmak üzere tasarlandığı için benzin, dizel, plug in hibrid ve elektrikli motorlarda kullanılabiliyor.

Böylesi esnek bir yapının tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de elbette üretim maliyetlerini azaltmak, üretim hızını artırmak ve satılan otomobil başına kar miktarını yukarı çekmek.

Yeni platformla Subaru'nun otomobilleri sürüş olarak çok daha iddialı hale gelecek gibi görünüyor. En azından kağıt üzerinde.
subaru brz gibi bir aletin daha ne kadar rijit olacağını sorgulatan platform. çok merak ettirdi.
toyota gt86 ve subaru brz kullanmış biri olarak daha iyi ne yapabileceklerini merakla takip ettiğim platform. Hani daha yere yakın ağırlık merkezini nasıl elde ettiler, şasiyi nasıl daha rijithale getirdiler. Hiç bir fikrim yok.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri