Japon üretici Subaru'nun İmpreza platformu üzerine geliştirdiği crossover modeli.
Ülkeye sadece benzinli versiyonu getiriliyor ve fiyat olarak baz model 78.000 tl civarı.
Ancak Subaru'nun performans ve spor mirası ve tasarımıyla agresif güvenilir bir crossover için düşünülebilir bir seçenek. Dizel motorlu getirilse ve tüketim değerleri düşürülebilse ülkemizde daha çok satacağından eminim.
ülkemizdeki güncellenmiş fiyatları aşağıdaki şekilde olan crossoverdır.

comfort donanım seviyesi - 83.990 tl
elegance donanım seviyesi - 94.990 tl
premium donanım seviyesi - 101.990 tl
Geçtiğimiz günlerde makyajlandı. İlginç tasarımlı ve ilk dönemlerde sadece benzinli motor- CVT ve manuel şanzıman kombinasyonuyla geliyordu Türkiye'ye. Lansmanına gidip kullanmıştım: Subaru XV
Türkiye'deki reklam kampanyasında Gülse Birsel'in oynadığı Subaru'nun en uygun fiyatlı modeli.
Sürücünün oturma pozisyonu ve görüş açıları itibarıyla başarılı bir modelidir. Özellikle şehir içinde çocuğunu okula bırakan, annesi ile alışverişe giden veya yanlışlıkla kaldırımlara çıkabilen kadınlar için ideal bir otomobildir.
Sürekli 4 çeker olması Subaru XV'yi diğerlerinden ayırıyor.
Cenevre Fuarı'nda ikinci nesilinin tanıtılacağı söylenen modeldir.
Cenevre otomobil fuarından gelen haberlere göre kendisinde gerçekleşen yenilikler şöyle sıralanıyor;


--- spoiler ---
Subaru’nun Yeni Subaru Global Platformu ile güvenlik, sürüş konforu ve çeviklik büyük ölçüde gelişti. Daha düşük ağırlık merkezine sahip olan yeni platform, çok daha başarılı yol tutuşu, daha da iyileştirilmiş gövde ve şasi sağlamlığı, darbe sönümlemesinde büyük ilerleme ve daha tepkisel direksiyon hislerine sahip. Hem hybrid, hem elektrikli, hem de fosil yakıtlı otomobillerle uyumlu üretime olanak veren yeni platform, marka için maliyet verimliliği de sağlayacak. Yeni Global Platform’un kullanıldığı ilk SUV modeli olan yeni Subaru XV’de yer alan X-MODE ve Simetrik AWD sistemi zorlu yol koşullarında performansı geliştiriyor ve aracın SUV kabiliyetlerini arttırıyor. Markanın “Dynamic X Solid” tasarım felsefesini temsil eden heybetli ve sportif yeni tasarım Subaru XV’nin kabin ile gövde üzerindeki ince işçiliğini ön plana çıkartıyor. Tüm versiyonların standart donanımında yer alan EyeSight sürücü destek teknolojisi önleyici güvenliği önemli ölçüde arttırıyor. Boxer motor ve Simetrik AWD Sistemi ile satışa sunulacak olan Yeni Subaru XV’de Android Auto ve Apple Carplay uyumlu 8 inç ekran yer alıyor.
--- spoiler ---
Ülkemize neden manuel seçeneği gelmiyor diye düşündüğüm araçtır :)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri